Z kraju

Prezydent-elekt odmówił spotkania z Petrem Poroszenką

Nie dojdzie do spotkania między polskim prezydentem-elektem Andrzejem Dudą a ukraińskim prezydentem Petrem Poroszenką. – Najwyraźniej w przeciwieństwie do Komorowskiego Duda nie jest zbyt wielkim fanem OUN-UPA – skomentował odmowną odpowiedź Dudy Aleksiej Puszkow, szef Komisji Spraw Zagranicznych rosyjskiej Dumy na swoim profilu na Twitterze.

 

– Duda nie znalazł czasu, aby spotkać się w Warszawie z Poroszenką. To dla Kijowa policzek – stwierdził Puszkow, komentując doniesienia agencyjne, z których wynikało, że Poroszenko planował spotkać się w środę w Warszawie z prezydentem-elektem Andrzejem Dudą oraz ustępującym prezydentem Polski Bronisławem Komorowskim, jednakże spotka się jedynie z tym drugim, ponieważ pierwszy udał się do Brukseli, jako że nadal pełni obowiązki eurodeputowanego.

 

Na twarde stanowisko nowego prezydenta w obronie Polski oraz historycznej prawdy liczą środowiska kresowe, które Andrzejowi Dudzie udzieliły poparcia w wyborach. Jest ono potrzebne w szczególności teraz, kiedy na Ukrainie został upaństwowiony kult rezunów spod znaku tryzuba.

 

KMK

 

Źródło: ITAR-TASS

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra