Angela Merkel znów fałszuje historię - Niemcy ofiarami II wojny światowej
Kanclerz Niemiec Angela Merkel po raz kolejny udowodniła, jak bliskie jej są środowiska tzw. wypędzonych i że nie zamierza tolerować historii, w której Niemcy są okrutnymi mordercami okresu II wojny światowej. Jej zdaniem Niemcy są ofiarami, bezprawnie "wypędzonymi".
We wtorek zapewniła nowego przewodniczącego Związku Wypędzonych Bernda Fabritiusa o swoim poparciu dla działalności ziomkostw i podziękowała jego poprzedniczce Erice Steinbach za 16-letnie kierowanie organizacją. - Rząd niemiecki będzie nadal stał po stronie wypędzonych, zarówno w dobrych czasach, jak i wtedy, gdy trzeba będzie rozwiązać jakiś problem - powiedziała Merkel podczas organizowanego co roku przez BdV przyjęcia w Berlinie.
- Wypędzenia są bezprawiem, zarówno te, które wydarzyły się wczoraj, jak i te, które mają miejsce dzisiaj - oświadczyła szefowa rządu. Jak podkreśliła, o powojennych cierpieniach milionów Niemców będą pamiętały także przyszłe pokolenia.
Tym samym kanclerz Niemiec, przy biernej jak zwykle postawie rządu w Warszawie, po raz kolejny wsparła dominującą obecnie w Niemczech tendencję wybielania narodu niemieckiego z odpowiedzialności za zbrodnie II wojny światowej oraz czynienia z niego ofiar tej hekatomby.
W tym kontekście należy rozpatrywać wskazane przez nią znaczenie Dnia Pamięci o Ofiarach Wypędzeń, obchodzonego po raz pierwszy w tym roku. Jej zdaniem takie święto przyczyni się do zwrócenia przez opinię publiczną większej uwagi na problematykę ucieczek i wypędzenia, a także na cierpienia związane z utratą stron ojczystych oraz na wkład wysiedlonych w odbudowę RFN. Jednocześnie owa uwaga zostanie odwrócona od niemieckich zbrodni, a o to przecież chodzi kolejnym rządom Niemiec od wielu dziesięcioleci.
Dzień Pamięci ustanowiony został pod naciskiem ziomkostw z inicjatywy partii chrześcijańsko-demokratycznych - CDU i CSU. Znamienne, iż obchodzony będzie 20 czerwca - w Światowy Dzień Uchodźcy, ustanowiony wcześniej przez ONZ. Merkel podkreślała, że obchody mają "połączyć przeszłość z teraźniejszością", przypominając też o ponad 50 milionach uciekinierów we współczesnym świecie, co jest równoznaczne z całkowitym wydarciem z kontekstu historycznego tzw. wypędzeń, które w rzeczywistości stanowiły paniczną ucieczkę Niemców w obawie przed zemstą Polaków za zbrodnie, jakich dokonali na polskim narodzie.
Karolina Maria Koter
Źródło: pap.pl
© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Źródło: prawy.pl