Z zagranicy

Nigel Farage chce zwiększenia udziału obywateli w rządzeniu Wielką Brytanią

O swoich planach zwiększenia udziału Brytyjczyków w rządzeniu ich własnym państwem poinformowali w poniedziałek w Clacton stojący na czele Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP) Nigel Farage oraz Douglas Carswell.

 

Politycy zapowiedzieli, że jeżeli UKIP dojdzie do władzy wprowadzi mechanizm Obywatelskiej Inicjatywy, aby mieszkający w Wielkiej Brytanii i posiadający jej obywatelstwo mieli większy wpływ na to, co się dzieje w kraju.

 

Zgodnie z tymi planami referendum narodowe ma się odbywać co dwa lata a dotyczyć najbardziej palących spraw odnośnie do życia politycznego i społecznego, o ile uda się zebrać 2 mln podpisów dla ich poparcia lub odrzucenia. Co więcej – sprawozdanie z przebiegu udziału obywateli ma zostać zawarte w przemówieniu wygłaszanym przez królową.

 

Zdaniem Farage'a i jego partyjnych kolegów obecny system rządzenia państwem pozostawia wiele do życzenia. Co więcej – dochodzi do nadużyć, przez co niektóre obszary królestwa przypominają bardziej bananowe republiki niż integralny element poważnego państwa XXI wieku.

 

Karolina Maria Koter

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

166 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra