Polskość

Polacy nie tracą nadziei na demokrację w Rosji…

Te wiekopomne słowa wypowiedziała znana specjalistka od wszystkiego i niczego pełniąca aktualnie funkcję premiery III RP Ewa Kopacz po śmierci Niemcowa. Można tę wypowiedź zakwalifikować do tej samej kategorii, jak pamiętne przekopywanie ziemi smoleńskiej na metr w głąb, czy stwierdzenie, że polskie zwłoki krwawią tak samo jak inne, bo polska hemoglobina niczym się nie różni.

 

To autorytatywne stwierdzenie może świadczyć o poważnym oderwaniu od rzeczywistości sterniczki naszej nawy państwowej. Sterniczki kraju, w którym społeczeństwo jest tak dobite rzeczywistością, biedą że codziennie 16 Polaków odbiera sobie życie i jest to więcej, niż liczba ofiar wypadków komunikacyjnych. Kraju, gdzie kradzież 100 mld zł z OFE w celu ratowania budżetu, czy głosowanie za utrzymaniem stawki wolnej od podatku na poziomie 3091 zł rocznie pozostaje bez jakiegokolwiek echa i oporu. Może więc pani Kopacz należałoby przypomnieć pewien cytat – „Kraj z którego tak wielu ucieka (…) – kraj taki z pewnością nie prawa, by kogokolwiek czegoś uczyć. Przynajmniej na razie. Najpierw zróbcie porządek we własnym domu.

 

Spróbujcie stworzyć takie społeczeństwo, w którym ludzie nie będą kopać podziemnych korytarzy, żeby od niego uciec”. – pisał kiedyś Aleksander Suworow w „Żołnierzu wolności”. Dotyczyło to Związku Radzieckiego, ale słowa mogą być jak najbardziej adekwatne do dzisiejszej Polski. Jest tylko jedna różnica – za PRL państwo na siłę trzymało swoich obywateli, za III RP na siłę ich z tego kraju wypędza. Kraj z którego uciekło 3 mln jego obywateli, a kolejne 2 pozostaje bez pracy. Gdzie co mamy miliony biednych pracujących, a setki tysięcy dzieci przychodzi do szkoły głodne. Kraj, którego służba zdrowia przypomina III Świat i depopulacyjną umieralnię, gdzie rośnie jedynie liczba urzędników, a milionerem może zostać tylko ktoś powiązany z tajnymi służbami PRL-u i III RP to taki kraj nie ma prawa nikogo pouczać.

 

Władimir Władimirowicz Putin jest najlepszym przywódcą dla ponad 70 proc. Rosjan, a 90 proc. popiera jego politykę. To o wiele więcej, niż jakikolwiek demokratyczny polityk na Zachodzie (może poza Angelą Merkel) może sobie marzyć. Rosjanie świetnie pamiętają, jak wyglądała demokracja w ich kraju na początku lat 90-tych za Borysa Jelcyna, kiedy z dnia na dzień wyrastały fortuny oligarchów i przestępców, zachodni kapitał za grosze przejmował rosyjskie przedsiębiorstwa, a państwo miesiącami nie płaciło pensji i emerytur. I wcale do tego nic chcą wracać.

 

Poza oligarchami i mocno rachityczną i równie mocno zinwigilowaną przez służby opozycją w Moskwie władzy Kremla nic nie zagraża. A nastroje w społeczeństwie są analogiczne jak w czasach Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Zachód nie jest w stanie zrobić majdanu w Moskwie. Szybciej Kreml każe wynieść się z Moskwy całej ambasadzie Stanów Zjednoczonych i przejrzy z których ambasad i fundacji płynie finansowanie opozycji. OMON to nie Berkut, a Putin to nie Janukowycz. Jednak skąd taka inteligentka jak Kopacz miałaby o tym wiedzieć? Skoro nie wie nawet, że w przypadku wojny polscy żołnierze w większości rozeszliby się, jak armia ukraińska, bo nikt nie chce ginąć za 2 tys. zł pensji.

 

Obywatele nie tylko nie chcą ginąć w wojnie z Rosją, ale nawet nie chcą oddać wojsku do zmobilizowania swoich prywatnych samochodów terenowych i ciężarowych. Polacy są tak dobici „dobrobytem”, że mają głęboko w… środku gdzieś nie tylko to co się dzieje w Moskwie, czy na Ukrainie, ale nawet nie reagują na grabież pieniędzy z OFE, utrzymanie kwoty wolnej od podatku na poziomie niższym, niż w najbiedniejszych krajach świata, czy na przekręty przy ostatnich wyborach samorządowych. A rosyjska demokracja obchodzi ich jeszcze mniej. No może z wyjątkiem niektórych polityków i dziennikarzy.

 

Michał Miłosz

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

580 komentarzy

580 Komentarzy

 1. điện thoại đài loan chính hãng

  7 listopada 2017 at 20:04

  Volutpat lacinia dui quis Curabitur Pellentesque ipsum eu

 2. madden mobile mod apk

  20 listopada 2017 at 06:56

  in his/her brain that how a user can be aware of it.

 3. Pingback: obat gonore paling ampuh

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra