Pierwszy Polak w grupie roboczej najbardziej rozwiniętych gospodarek świata

0
0
0
/

Przemysław Grzywa jest prawdopodobnie pierwszym Polakiem, który został zaproszony do prac w grupie G20-B20. Jej kolejne spotkanie odbędzie się 8 kwietnia w Ankarze, ponieważ w 2015 roku grupie G-20 przewodniczy Turcja. Grupa B20 reprezentuje biznes w ramach grupy G-20 - dwudziestu najbardziej rozwiniętych gospodarek świata.

 

Spotkanie w Ankarze ma na celu stworzenia założeń i prezentacji najlepszych praktyk polityki, która określana jest mianem „integracji biznesu” (Inclusive Business). Realizując jej założenia, firmy docierać mają do grup społecznych z jakichś powodów nieuczestniczących w formalnej gospodarce i wprowadzać je na oficjalne rynki w sposób przynoszący zyski. Przemysław Grzywa jest wiceprzewodniczącym Forum Młodych Przedsiębiorców przy Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach, a do Ankary leci z ramienia Europejskiej Konfederacji Młodych Przedsiębiorców YES for Europe, w której jest członkiem ścisłego kierownictwa.


W spotkaniu w Ankarze wezmą udział reprezentanci rządów m.in. z Turcji, Chin, Brazylii i Niemiec, przedstawiciele Banku Światowego i OECD, a przede wszystkim przedstawiciele świata biznesu, którym udało się z sukcesem wdrożyć model biznesu integrującego. Celem spotkania jest prezentacja najlepszych praktyk z całego świata, wskazanie istniejących luk w prawie i wypracowanie propozycji działań ułatwiających docieranie biznesu do najbiedniejszych i walczących z wykluczeniem społecznym.


Przemysław Grzywa reprezentuje Europejską Konfederację Młodych Przedsiębiorców, która przydzielona została w grupie B20-G20 do grupy roboczej ds. MŚP i przedsiębiorczości.

 

- Uważam, że fakt zaproszenia mnie do czynnego udziału w pracach grupy B20-G20 jest ogromnym zaszczytem i wyróżnieniem nie tylko dla mnie, ale dla całej Polski. Pokazuje, że nasz kraj zaczyna się liczyć w kontekście globanego dialogu, a to dzięki pozycji lidera, którą objęliśmy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Pokolenie, które reprezentuję, bez kompleksów wchodzi w europejskie struktury gospodarcze, a zaproszenie do Ankary jest wyrazem uznania dla naszych działań skierowanych do młodych przedsiębiorców w Polsce i czynnego zaangażowania w prace Europejskiej Konfederacji Młodych Przedsiębiorców z siedzibą w Brukseli (organizacji konsultacyjnej dla Komisji Europejskiej). W Polsce, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach od lat wspiera sektor MŚP, głównie poprzez organizację Europejskich Kongresów Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach, które z założenia są platformą wymiany myśli i najlepszych praktyk pomiędzy przedsiębiorcami z sektora MŚP a administracją publiczną - komentuje zaproszenie Grzywa.


Warsztaty w Turcji służyć będą jako platforma dialogu publiczno-prywatnego, gdzie głos firm, którym udało się zaadoptować politykę biznesu integrującego, dotrze do rządzących, którzy wpłynąć mogą na rozwiązania regulacyjne w przyszłości. Ponadto warsztaty skupią się na krajach, w których wykluczenie społeczne jest nadal dużym problemem i polityka biznesu integracyjnego może rozwiązać częściowo problem ubóstwa. Na przykład oczekuje się, że wprowadzona w Rwandzie reforma mechanizmu ustalania cen herbaty wpłynie pozytywnie na zarobki około 60 000 rolników.

 

AP, za: Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach

Źródło: prawy.pl

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną