Kościół

Polska zaprosiła Benedykta XVI

Zaproszenie do Benedykta XVI do odwiedzenia Poznania z racji 1050. rocznicy Chrztu Polski skierował abp Stanisław Gądecki. Ojciec Święty Polskę miałby odwiedzić w 2015 lub 2016 roku.

W czasie spotkania z dziennikarzami metropolita poznański poinformował, że zgodę na zaproszenie Papieża do Poznania i Krakowa, gdzie mógłby się odbyć Światowy Dzień Młodzieży, wyraziła Konferencja Episkopatu Polski.

„Chcieliśmy tutaj zorganizować różne wydarzenia, m.in. Expo Christianitatis, czyli praktycznie ekspozycję, która by przypomniała dorobek 1050 lat historii Kościoła w Polsce, ale takim mocniejszym akcentem całego tego programu obchodów byłoby właśnie zaproszenie Ojca Świętego”- powiedział abp Gądecki.

Światowe Dni Młodzieży planowane są na 2015 roku. Jeśli będą odbywać się w Krakowie to wówczas obchody 1050-lecia Chrztu Polski mogłyby się rozpocząć z udziałem Ojca Świętego w 2015 roku w Poznaniu – taką możliwość przedstawił abp Gądecki.

Czy Światowe Dni Młodzieży w 2015 roku odbędą się w Krakowie Ojciec Święty poinformuje kończąc spotkanie w Rio de Janeiro w 2013 r.

Ojciec Święty Benedykt XVI Polskę odwiedził raz w 2006 roku. Hasłem pielgrzymki były słowa: Trwajcie mocni w wierze.

Agata Bruchwald
Źródło: radiovaticana.org
fot. prezydent.pl

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra