Na łamach gazety zwrócono uwagę, że Robert Majka zasiada w ławach poselskich dopiero od listopada 2018 roku. Zajął miejsce Wojciecha Bakuna, który został wybrany na prezydenta Przemyśla.

W interpelacji parlamentarzysta pytał prezesa rady ministrów, czy „bierze na siebie osobiście odpowiedzialność za możliwość stosowania technologii 5G (…), a szczególnie za biologiczne konsekwencje użycia technologii 5G na populację Polek i Polaków”.

Polityk uważa bowiem, że „długoterminowa ekspozycja na pole elektromagnetyczne może powodować wzrost zachorowań na nowotwory, alzheimera i bezpłodność”.

W rozmowie z „Rzeczpospolitą Robert Majka powiedział, że siecią 5G zainteresował się oglądając m.in. internetowy wywiad z Ewą Pawelą dla Niezależnej Telewizji (NTV). Kobieta przedstawiana jest jako sygnalistka mind control lub kontroli umysłu. Jest ekspertem w dziedzinie używania broni mikrofalowej w Polsce lub zdalnie sterowanych samobójstw.

5G jest standardem sieci komórkowej – technologia mobilna piątej generacji i następca 4G. Wszystkie obszary miejskie i wszystkie główne szlaki transportu lądowego w Polsce do 2025 roku mają mieć nieprzerwany dostęp do 5G. Pierwszym miastem, wyznaczonym przez Ministerstwo Cyfryzacji do testów nowej sieci, jest Łódź.