Dr Bogusław Rogalski - lider partii Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin startuje do Parlamentu Europejskiego z profesorem Mirosławem Piotrowskim - liderem partii Ruch Prawdziwa Europa - Europa Christi. 

Dla portalu prawy.pl ocenił Brexit. 

Brexit jest efektem działania tandemu niemiecko - francuskiego, który wypchnął Wielką Brytanię z Unii Europejskiej. Brytyjczycy w referendum powiedzieli nie dla hegemoni Angeli Merkel w strukturach europejskich. Unia przeżywa kryzys wartości i kryzys tożsamości. Brexit jest początkiem dekompozycji wspólnoty europejskiej. Jeśli Niemcy będą prowadzić politykę rozbijania Unii, to wówczas proces ten przyspieszy i więcej państw w niedługim czasie opuści Unię Europejską.

- powiedział. 

Europejczycy powoli budzą się jako pierwsi Brytyjczycy i mówią stanowcze nie zbiurokratyzowanej Unii, mówią nie budowaniu superpaństwa europejskiego, które będzie molochem administracyjnym. Europejczycy, a zwłaszcza Polacy - ci mieszkający w krajach Europy Środkowo-Wschodniej chcą Europy narodów, a nie nowego Cesarstwa Rzymskiego, domu niemieckiego.

- dodał.