Zanim zabijesz - posłuchaj głosu jego serca!
/
Możliwość obejrzenia zdjęcia ultrasonograficznego nienarodzonego dziecka i usłyszenia bicia jego serca powinna mieć kobieta, która zastanawia się nad dokonaniem aborcji.
Pracownicy klinik aborcyjnych w stanie Teksas, zgodnie z prawem jakie weszło w życie w lutym, mają obowiązek zaproponować to każdej matce chcącej zabić swoje dziecko.
Prawo nie narzuca matce obowiązku oglądania zdjęć i wsłuchiwania się w bicie serca nienarodzonego dziecka. Mimo to lekarz aborcjonista powinien szczegółowo opisać, jak wygląda płód. Wyjątkami pozwalającymi na odstąpienie od tej procedury są przypadki gwałtu, kazirodztwa lub gdy nienarodzone dziecko jest niepełnosprawne.
Kobieta po obejrzeniu zdjęć USG ma 24 godziny do namysłu, zanim podejmie decyzję o kontynuowaniu lub przerwaniu ciąży. Czas ten może być skrócony do 2 godzin w przypadku gdy kobieta mieszka ponad 150 km od kliniki.
Nowe przepisy weszły w życie po długiej batalii sądowej. Ustawa miała zacząć funkcjonować już rok temu. Zablokowała ją jednak interwencja zwolenników aborcji, którzy twierdzą, że przepisy łamią Konstytucję USA. Niedawno tymczasowy nakaz sądowy, wstrzymujący realizację prawa, uchylił sąd apelacyjny.
Jeden z autorów projektu ustawy, senator Dan Patrick szacuje, że dzięki nowemu prawu, w stanie zostanie ocalonych około 15 tys. istnień ludzkich. Obecnie corocznie Teksasie dokonuje się około 75 tys. zabójstw nienarodzonych.
- Nigdzie indziej w kraju nie ma takiego prawa, które miałoby taki wpływ. To nie moja zasługa. To dzieło Boga - powiedział republikański polityk w rozmowie z „Houston Chronicle".
Według danych jakimi dysponują obrońcy życia nawet 70-80 proc. kobiet rezygnuje z aborcji po obejrzeniu zdjęć USG swego nienarodzonego dziecka.
W reakcji na forsowne przez administrację Obamy proaborcyjne przepisy dziesiątki stanów USA próbują wprowadzić do swojego ustawodawstwa poprawki, mające ograniczyć stosowanie aborcji. Tylko w 2011 roku przyjęto 70 ustaw chroniących życie. Jedne z najbardziej znaczących zmian wprowadzono w stanie Nebraska. W 2010 roku weszła tam ustawa zakazująca dokonywania aborcji po 20. tygodniu ciąży ze względu na odczuwany przez dziecko ból. Ustawa może zostać zaskarżona przed Sądem Najwyższym przez środowiska proaborcyjne.
Projekty ustaw antyaborcyjnych są już przygotowane w innych stanach. Chodzi w nich przede wszystkim o wydłużenie wymaganego czas na konsultacje przed ostatecznym podjęciem decyzji o losie nienarodzonego dziecka. Liczne legislatury stanowe chcą, podobnie jak w Teksasie, rozszerzenia stosowania USG w okresie ciąży. Obowiązkowe badania przed dokonaniem aborcji wprowadziły już takie stany jak: Alabama, Oklahoma, Luizjana i Missisipi.
Agata Bruchwald
Źródło: prolife.com.pl
Źródło: prawy.pl