Zanim zaczniemy wybierać dekoracje – warto sporządzić plan działania

Warto zastanowić się jaki klimat chcemy nadać miejscu, w czym czujemy się dobrze, jakie walory estetyczne chcemy wziąć pod uwagę. Tutaj z pomocą z przyjdą z pewnością różnego rodzaju katalogi wnętrzarskie i strony poświęcone tej tematyce. Nawet jeśli nie mamy żadnego konkretnego pomysłu w jakim stylu chcielibyśmy urządzić naszą przestrzeń, warto zainspirować się innymi ciekawymi projektami wnętrz. Warto także na początku zastanowić się jaki styl dekoracji będzie pasował do pozostałej części mieszkania, do elementów, które się już znajdują wśród naszych czterech ścian. Zainspirować się stylem mebli, ich kolorystyką.

Warto wziąć pod uwagę kwestie związane z kolorystyką dekoracji. W ostatnich latach prym na rynku wnętrzarskim wiedzie minimalistyczna wersja dekoracji wnętrz. Króluje biel przełamywana drobnymi akcentami innych barw. Jest to ciekawe rozwiązanie, ponieważ taka kolorystyka w mieszkaniu sprawia, że przestrzeń wizualnie wydaję się większą, niż jest w rzeczywistości. Ponadto takie rozwiązanie daje bardzo prosty, a zarazem estetyczny efekt czystego i przejrzystego miejsca.

Jakie dekoracje wybrać?

Wybierając dekoracje do mieszkania warto zwrócić uwagę na szeroki wybór różnych grafik, plakatów ściennych i innych elementów, które w estetyczny sposób zapełnią pustą przestrzeń. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które lubią wnętrza przytulne. Dekoracjami ściennymi mogą być także pamiątki z podróży, fotografie czy fototapety. Kiedy zastanawiamy się jak wybrać dekoracje do mieszkania, często zapominamy o roślinach które nie tylko wizualnie tworzą przestrzeń przyjemniejszą dla oka, ale także wpływają na samopoczucie mieszkańców oraz oczyszczają przestrzeń z toksyn. Kolejną rzeczą, która może być ciekawym dodatkiem w nieco bardziej rustykalnych czy tradycyjnych wystrojach wnętrz są firany i zasłony. Pomimo że sporo osób z nich współcześnie rezygnuje, to jednak jest to element wystroju okna, który nie dość, że pięknie udekoruje je od wewnątrz, to również będzie wspaniale ozdabiał okno od zewnętrznej strony.

Źródło: Home & You