Wysoki wskaźnik powodzenia

Implanty dentystycznemają wysoki wskaźnik powodzenia-ponad 90%. Zanim jednak zostaniemy zakwalifikowani do zabiegu, wykwalifikowany dentysta przeprowadzi z nami dokładny wywiad. Sprawdzi naszą historię choroby i stan jamy ustnej. W ten sposób oceni, czy jesteśmy odpowiednimi kandydatami.

Wspierają wzrost kości

Jeśli brakuje nam zębów, pojawią się problemy z kością szczęki z powodu braku stymulacji. Kość zaczyna się rozpuszczać. Zmieniają się też rysy twarzy. Implanty dentystyczne zastępują i naśladują naturalne korzenie zębów. Zapewniają właściwą stymulację potrzebną do naturalnego wzrostu kości.

Lepsza ochrona otaczających zębów

W przeciwieństwie do innych opcji wymiany zębów, takich jak mostki, czy protezy, nie musimy wyrywać zębów, aby założyć implanty. Protezy częściowe mogą zwiększyć nacisk na otaczające zęby i uszkodzić tkanki dziąseł. Pomagają zachować naturalne zęby i dziąsła, niezależnie wspierając nowy ząb zastępczy. Jednakże, podobnie jak w przypadku naturalnego uzębienia, wymagają doskonałej pielęgnacji jamy ustnych i regularnych wizyt u dentysty. Niezwykle ważne jest szczotkowanie dwa razy dziennie, nitkowanie przynajmniej raz dziennie. 

Trwałe rozwiązanie

Jeśli będziemy dbać o higienę jamy ustnej, implanty są niezwykle trwałym rozwiązaniem. Oczywiście, pamiętajmy, że niektóre elementy, takie jak korona mogą wymagać wymiany w miarę upływu czasu. Implanty sprawdzą się lepiej niż tradycyjne protezy. Są idealnie dopasowane i wygodne w noszeniu. Dzięki temu bez trudu możemy mówić wyraźnie i jeść różnorodne potrawy. Protezy trzymają się na dziąsłach i nie są zakotwiczone w kości szczęki. Dlatego powodują większą utratę kości. Z drugiej strony implanty stomatologiczne stymulują kość.

Atrakcyjny wygląd

Jeśli szukamy estetycznej opcji, implanty dentystyczne są doskonałym rozwiązaniem. Wyglądają jak naturalne zęby. Stomatolog dostosuje ich szerokość, długość i ogólny wygląd. Dzięki temu poprawiają nasze samopoczucie i pewność siebie. Zachowują się tak, jak naturalne uzębienie. Może się nam wydawać, że mamy prawdziwe zęby, a nie implanty. Implant tytanowy łączy się z kością (w procesie zwanym osteointegracją, podobnie jak korzeń zęba. Dlatego możemy jeść, mówić i śmiać się bez obaw. 

Czy zabieg jest bolesny?

Tak, jak w przypadku innego rutynowego zabiegu stomatologicznego, zostaniemy znieczuleni miejscowo. Jeśli zajdzie taka potrzeba, dostaniemy środki uspokajające. W ten sposób poczujemy się naprawdę komfortowo. Po zabiegu możemy otrzymać leki przeciwbólowe i uspokajające. Są przydatne podczas fazy gojenia.

Artykuł powstał we współpracy z www.annadentalclinic.com