Okazuje się, że „Gazeta Wyborcza” opublikowała fałszywy list biskupów dotyczący odnoszenia się katolików do spraw i środowisk związanych z LGBT.

Tytuł artykułu to: >>"Nakaz miłości bliźniego odnosi się również do osób LGBT". Mamy nowy list biskupów<<

Zaczyna się on słowami:

 

„Jako wspólnota uczniów Jezusa dążymy do lepszego poznawania i pełniejszego rozumienia słów Pisma Świętego na temat homoseksualności. Pomaga nam w tym także nauka.”


Dopiero końcu tekstu dowiadujemy się, że autorem jest publicysta GW. Czytamy tam:

* Tekst powstał w reakcji na oświadczenie Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Świeckich z 5 lipca 2019 r. W rzeczywistości nie jest to list polskich biskupów, ale tekst napisany przez Bartosza Bartosika, który życzyłby sobie i wszystkim, aby dokumenty polskich hierarchów kościelnych zawierały treści bardziej ewangeliczne, a mniej publicystyczne.

Wypadałoby zapytać pana Bartosika, ile razy przeczytał Biblię i co wie na temat, jak to określił, „treści ewangelicznych”. Miłość drugiego człowieka i szacunek do niego w żadnym wypadku nie zakłada ani nie pozwala na akceptację grzechu, a tym bardziej na powielanie go.

Wypaczony sposób prób ucznia katolików jak mają być katoliccy oraz interpretacji Biblii oraz zasad ewangelicznych przez całkowitych ignorantów jest w środowiskach niektórych mediów porażający.