Zachęcamy do obejrzenia dyskusji o bieżącej sytuacji politycznej dwu publicystów portalu Prawy pl Mariusza Paszko i Jana Bodakowskiego.


W pierwszej rozmowie tematami dyskusji były: przedwyborcza kompromitacja prawica (Kukiz w PSL, sojusz Kai Godek i Marka Jurka, odejście Godek z Konfederacji), obchody 75 rocznicy Brygady Świętokrzyskiej NSZ (kłamstwa lewicy o Brygadzie, nieobecność polityków i załadowczy organizacji narodowych, skandaliczny list naczelnego rabina Polski, brednie o Brygadzie, jakie znalazły się w artykule New York Times), blokada fabryki Coca-Coli (przez nacjonalistycznych działaczy węgierskiej partii Naszej Ojczyzny, wsparcie koncernu dla homo propagandy, szkodliwość dla zdrowia napojów gazowanych).

 

Wideo. Jan Bodakowski i Mariusz Paszko – Rozmowa bez cenzury o bieżącej polityce

https://www.facebook.com/MARIUSZPASZKOPL/videos/361012871467440/


Tematem drugiej rozmowy była rocznica wiktorii warszawskiej 1920. Publicyści rozmawiali o zasługach Romana Rybarskiego i Wincentego Witosa, współpracy Józefa Piłsudskiego z Niemcami, nowoczesności odrodzonego państwa polskiego (które zapewniło równouprawnienie kobiet i ustawodawstwo socjalne). W rozmowie zostały ukazane analogie między dzisiejszą tęczową rewolucją a bolszewicką rewolucją seksualną.

 

Interlokutorzy odnieśli się też do zorganizowanego w ramach obchodów 99 rocznicy Bitwy Warszawskiej, przez Młodzież Wszechpolską, Marsz Zwycięstwa Rzeczypospolitej. Wzięło w nim kilkadziesiąt osób (tylko tyle, jak zwykle politykom i działaczom organizacji patriotycznych nie chciało się ruszyć z domu), ochranianych przez kilkuset policjantów. Marsz nieustannie blokowali i atakowali działacze lewicy, manifestując tym samym swoją antydemokratyczną i antykonstytucyjną tożsamość. Lewicowcy prócz nienawiści do polskiego patriotyzmu, chamstwa, wykazywali szokująca niewiedzę.


Wideo. Jan Bodakowski i Mariusz Paszko – Patriotyzm, faszyzm, antyfaszyzm

https://www.facebook.com/MARIUSZPASZKOPL/videos/1056137494581329/


 

Jan Bodakowski