Z zagranicy

Punkty za znajomość Koranu

Pochodzący z Pakistanu chrześcijanin Afoon Arif zdał egzaminy na medycynę, nie został jednak przyjęty, ponieważ nie znał Koranu. Tą wiedzę uczelnia także punktuje.

Punkty za znajomość Koranu otrzymali koledzy Afoona Arifa i tym samym dostali się na studia. Okazuje się, że takie wyróżnianie przyszłych studentów jest powszechną praktyką.

Pakistański episkopat nie pozostaje bierny. Rozpoczął już protest przeciwko takiej formie dyskryminacji chrześcijan przy naborze na wyższe uczelnie. Sprawę skierował do sądu w Lahaurze, powołując się na przypadek Afoona Arifa.

Zdaniem biskupów jest to klasyczny przykład instytucjonalnej dyskryminacji za wiarę i jako taki jest niezgodny z pakistańską konstytucją.

Starania katolickiego episkopatu poparli też anglikanie. Zasugerowali oni, że jeśli państwo chce utrzymać system punktów za Koran, to również wyznawcy innych religii powinni mieć szanse na zdawanie egzaminu ze znajomości własnej doktryny.

Agata Bruchwald
Źródło: radiovaticana.org
 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra