Z kraju

Wipler: Oficerów prowadzących z SB zastąpili oficerowie prowadzący firm farmaceutycznych

W wolnej Polsce, dwadzieścia kilka lat po obaleniu komunizmu nie może być tak, że dawnych oficerów prowadzących z SB zastępują oficerowie prowadzący z koncernów farmaceutycznych, pod których dyktando jest pisane prawo przez rząd polski, parlament – oświadczył poseł Przemysław Wipler, odnosząc się do faktu, iż przedstawiciel koncernu GSK uczestniczył w tworzeniu ustawy o rozszerzeniu przymusowych szczepień.

 

– Kilka miesięcy temu, kiedy rozpoczęła się debata na temat zmian w ustawie, o której zawetowanie państwo apelują, ruszyła proszczepionkowa propaganda. Gdy dokonałem wpisu na swoim profilu społecznościowym o tej tematyce, odezwał się do mnie jeden z kolegów, że chętnie się ze mną spotka i mi wszystko wytłumaczy, bo właśnie pracuje przy kampanii dla jednego z koncernów farmaceutycznych, w którego interesie jest uchwalana ta ustawa. To był koncern GSK. Gdy w kolejnych tygodniach obserwowałem, co się dzieje, widziałem, że ta kampania jest naprawdę prowadzona i to jest prowadzona skutecznie – mówił Wipler, zwracając się z apelem do prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowanie ustawy będącej zdaniem posła „efektem lobbingu konkretnych firm farmaceutycznych”.

 

– Apeluję również do ministerstwa zdrowia, do tych osób, które mają chociaż minimum zdrowego rozsądku i nie są uzależnione od łapówek od dużych koncernów, by zweryfikowano, jakie mają konflikty interesów ludzie, którzy pracowali przy tej ustawie – dodał. – Nie może być tak, że ludzie, którzy opiniują takie akty prawne pracują przy jej powstawaniu, a jednocześnie mają stypendia, sponsoring i olbrzymie wynagrodzenia wypłacane przez konkretne koncerny medyczne, które zarobią na tego rodzaju zmianach ciężkie miliardy – skosntatował.

 

Zdaniem Przemysława Wiplera państwo powinno wypłacać odszkodowania rodzicom dzieci, które zachorowały po zaaplikowaniu im szczepionki.

 

Anna Wiejak

 

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. Gerfart

  14 marca 2018 at 15:38

  Komentarze zablokowane przed odczytaniem?

 2. czog

  14 marca 2018 at 23:06

  Nie, to koncerny powinny wyplacac odszkodowania,a nie panstwo polskie a szefowie koncernow powinni trafiac do wieziec na dozywotnie wyroki, inaczej koncerny nie beda mialy zadnej motywacji do poprawiania jakosci produtkow i beda nas coraz bardziej traktowac jak bydlo.

 3. Lmifso f

  30 kwietnia 2020 at 21:48

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra