Szczerba napisał: "W związku z licznymi pytaniami dlaczego p.Prezydent @PresidentWalesa nie wypowiada się sprawach dot bieżącej sytuacji w kraju,informuję że p.Prezydent był atakowany przez polityków i media,uchodzace za "opozycyjne". Jeżeli p.Prezydent uzna że jest stosowny czas to zabierze głos".

Aby Czytelnicy wiedzieli, co stracili, zamieszczamy poniżej przykładowe mądrości byłego prezydenta:

"Głosujcie na przedstawicieli opozycji tego skorumpowanego rządu ludzi niekompetentnych, niemoralnych, żądnych władzy i pieniędzy, dążących do realizacji własnych interesów kosztem przyszłości mieszkańców i obywateli naszego kraju" .

Dodał też: "Nie pozwólcie obecnemu rządowi odwrócić naszego kraju od UE, do której tak nas namawiał Papież Polak - skłócenie z Unią najbardziej ujemnie odbije się na polskim rolnictwie".

Innym razem stwierdził o Jarosławie Kaczyńskim:

"Nie chciałbym być w jego skórze.  Zamysł miał na początku dobry. Widział, jak ja się na początku starałem, ale mi nie wychodziło. Przeszkadzali mi, nawet sądy".

Dodał: "Ale ja nigdy nie wpadłem na pomysł, by usuwać sądy, natomiast on wyciągnął wnioski. Usunął jeden element, wtedy można się było zgodzić. Ale jeden usunięty element powoduje konieczność usunięcia kolejnego – aż się staje dyktatura. Kaczyński miał właściwy początek, ale teraz popadł w niedobre próby rozwiązywania spraw. Skończy na pewno źle: albo w więzieniu, albo w szpitalu psychiatrycznym".