Wideo. Próbny atak terrorystyczny w polskiej szkole, liberałowie kontra lewica, spór o Polańskiego

0
0
0
Rozmowy bez cenzury - Bodakowski i Paszko – 5.12.2019
Rozmowy bez cenzury - Bodakowski i Paszko – 5.12.2019 / Prawy TV

W najnowszych „Rozmowach bez cenzury" Mariusz Paszko i Jan Bodakowski dyskutowali o: kreowaniu na kandydata na prezydenta Hołowni, sporach między lewicą a liberałami i wybory prezydenckie i Polańskiego, roszczeniach posła SLD, najnowszej książce Sumlińskiego, aferze z prezesem NIK, szkodliwej działalności senatorów z opozycji, Tusku i protestach zwolenników sędziowskiej kasty.

Próbny atak terrorystyczny w polskiej szkole, liberałowie kontra lewica, spór o Polańskiego


AntyPiS oczekuje, że Hołownia odbierze głosy Dudzie i nie naruszy interesów lewicy. Jakub Bierzyński (m.in. prezesem domu mediowego OMD oraz jednym z założycieli SMG/KRC Poland dziś Millward Brawn, doradcą Wiosny i Nowoczesnej) w wywiadzie dla Anny Dryjańskiej z portalu „Na temat" („"Stworzył" Petru i Biedronia. Teraz wyjaśnia, dlaczego Hołownia może być sensacją wyborów") stwierdził, że „wyborca lewicowy nie będzie skłonny głosować na Hołownię ze względu na jego silną religijność. Za to ci, którzy są przywiązani do tradycji katolickiej, ale jednocześnie nie mają oporów, by skrytykować negatywne zjawiska w kościele, umiarkowani konserwatyści, demokratyczna, otwarta prawica w rodzaju Klubu Jagiellońskiego, wolnościowi republikanie, będą mogli rozważać poparcie tej kandydatury".


W opinii eksperta doradzającego lewicy brak doświadczenia politycznego Hołowni można przedstawić „jako zaletę, gwarancję nie uwikłania kandydata w polityczne przepychanki, co dla wyborców byłoby obietnicą spokoju i stabilności".

 

Dla antyPiS Hołownia jest doskonały do zwalczania Dudy, bo obecny prezydent „jest kojarzony z wojną polityczną, a badania wskazują, że wyborcy chcą mieć prezydenta, który nie jest żołnierzem żadnej partii".

 

Według Wikipedii Szymon Hołownia „ukończył Społeczne Liceum Ogólnokształcące Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Białymstoku. Studiował psychologię w warszawskiej Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Dwukrotnie przebywał w nowicjacie zakonu dominikanów. Założył białostocki oddział fundacji „Pomoc Maltańska". W kwietniu 2013 założył fundację Kasisi, a w następnym roku fundację Dobra Fabryka.


W latach 1997–2000 był redaktorem działu kultury „Gazety Wyborczej", a w latach 2001–2004 felietonistą i redaktorem działu społecznego „Newsweek Polska". Od kwietnia do lipca 2005 pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego „Ozonu". Od września 2005 do 2006 pracował dla „Rzeczpospolitej" jako redaktor działu Plus Minus. Publikował w „Kulturze Popularnej", „Machinie", „Przewodniku Katolickim", „Tygodniku Powszechnym", „Więzi". W latach 2006–2012 ponownie był publicystą „Newsweek Polska". Od września 2012 do kwietnia 2013 był felietonistą tygodnika „Wprost". Od 2015 jest stałym felietonistą „Tygodnika Powszechnego".


Prowadził audycje w Radiu Białystok, Radiu Vox FM, współpracował z Radiem PiN. W 2006 był prowadzącym program Po prostu pytam w TVP1. W latach 2007–2012 był dyrektorem programowym stacji telewizyjnej Religia.tv. W stacji tej prowadził etyczny talk-show Między sklepami nadawany z centrum handlowego Złote Tarasy w Warszawie, program Bóg w wielkim mieście, a także Ludzie na walizkach. Prowadził przegląd prasy w Dzień dobry TVN]. Wraz z Marcinem Prokopem współprowadził w TVN programy Mam talent! (2008–2019) i Mamy cię! (w 2015).

 

Jego żona jest pilotem myśliwca. Mają córkę".


Obok wyborów prezydenckich tematem sporu w łonie antyPiS jest kwestia Polańskiego. Młodsze działaczki skrajnej lewicy protestują przeciwko honorowaniu pedofila, establishment antyPiS uważa, że mistrza nie wolno krytykować. Przykładem tego sporu jest zamieszczony na „Krytyce Politycznej" tekst „Roman Polański jest wybitnym reżyserem. Roman Polański zgwałcił dziecko" autorstwa Mai Staśko.


Romana Polańskiego fetował: Forum Kina Europejskiego Cinergia, Szkoła Filmowa w Łodzi, Roman Gutek i Paweł Edelman na premierze nowego filmu Polańskiego. Reżysera bronił „Olgierd Łukaszewicz w programie ''Gość Radia Zet''", Andrzej Saramowicz na Facebooku.

 

Według lewicowej autorki przeciwników Polańskiego, studentów przeciwnych urządzaniu spotkań z skazanym za pedofilie, skrytykował profesor Stanisław Bereś, który stwierdził, że „wygląda mi na to, że studenci z łódzkiej szkoły filmowej chcą być bardziej papiescy od papieża. Powinni się przenieść do uczelni o. Rydzyka, tam znajdą pełne zrozumienie".



Szokująca jest opinia Żyda i ateisty profesora Jana Hartmana, który stwierdził, że „Roman Polański jest wielkim człowiekiem, prowadzącym życie tak odmienne od naszego, że wydawanie sądów na temat jego uczynków oraz osoby jest znacznie trudniejsze niż osądzanie zwykłych ludzi".

 

Polańskiego bronił też Żyd i ateista Jerzy Urban w artykule „Gwałconko", który „zaczyna zdaniem: „Ogłoszenie, że w młodości było się zgwałconą, stało się modnym instrumentem kariery medialnej starszych pań. Toteż jakaś dawna drugorzędna modelka poczuła teraz traumę, gdy 45 lat temu Roman Polański miał ją przymusić do seksu z nim". Tłumaczy, że to na Polańskiego seksualnie „polowano", a w seksie był „zwierzyną, nie myśliwym". A następnie przywołuje anegdotę, w której kobiety użyły oskarżenia o gwałt, żeby wyłudzić pieniądze".

 

Skrytykować Polańskiego nie potrafiła Agnieszka Holland. Zaś znana z szerzenia tez o złotych żydowskich zębach Karolina Korwin Piotrowska stwierdziła, że „Polański jest geniuszem kina o skomplikowanej biografii. Dla każdego filmowca spotkanie z nim na gruncie zawodowym może być potężną nauką i inspiracją. To najbardziej znany na świecie absolwent tej szkoły. Istnieje jednak problem z oskarżeniami pod jego adresem. Studenci mogli wykorzystać spotkanie z nim, żeby zadać ważne pytania nie tylko o filmy, ale i o owe oskarżenia właśnie".


Jan Bodakowski

Źródło: Prawy TV

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną