Wycieczki szkolne to często najlepsze wspomnienia z lat szkolnych, które pozostały z nami do dzisiaj. W większości szkół każda z klas udaje się na co najmniej jedną wycieczkę w miejsce znacznie oddalone od szkoły. Jechać chcą wszyscy, jednak co roku problem jest ten sam – dokąd pojechać na wycieczkę? Proponujemy rozwiązanie – wycieczki szkole w górach.

Czym są wycieczki szkolne ?

Wycieczki szkolne to wyjazdy organizowanie w okresie roku szkolonego, zazwyczaj w tygodniu w ramach zajęć szkolnych. Niekiedy można się jednak spotkać z wyjazdami organizowanymi na weekendach, choć jest to dość rzadką praktyką. Wycieczki szkolne towarzyszą uczniom od wielu lat, dlatego dzieci co roku oczekują momentu, w którym wraz ze swoimi rówieśnikami udadzą się na wyjazd. Wycieczki mogą być oczywiście zorganizowane w różny sposób – czasem obejmują tylko jeden, natomiast niekiedy nawet 4, a miejsce docelowe może znajdować się w Polsce lub za granicą. Bardzo popularną opcją są wycieczki szkole w góry. I nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ taki wyjazd niesie za sobą naprawdę dużo korzyści.

Dlaczego warto jeździć na wycieczki szkolne w góry?

Za wyjazdem w góry stoi naprawdę wiele silnych argumentów. Najważniejszym celem takich wyjazdów jest oczywiście możliwość wspólnej integracji dzieci. Kilka dni spędzonych w swoim towarzystwie to szansa na lepsze poznanie się oraz odwiedzenie nowych miejsc, których w górach jest bardzo dużo. Polskie góry oferują dużo atrakcji, dlatego gwarantują miłe spędzenie czasu. Górskie wędrówki to aktywność fizyczna i sposób na urozmaicenie lekcji wychowania fizycznego, które nie zawsze cieszą się największym uznaniem wśród dzieci. Krótko mówiąc, wyjazd w góry to idealny sposób na połączenie rozwoju intelektualnego dzieci z rozwojem fizycznym, poprzez lepsze poznawanie otaczającego świata, nowych miejsc oraz swoich kolegów i koleżanek z klasy.

Jakie atrakcje na wycieczce szkolnej w górach?

Wycieczka w góry sama w sobie jest ciekawym doświadczeniem, szczególnie dla młodzieży z miasta lub terenów, na których nie ma większych wzniesień. Dzieci w wieku szkolny potrzebują jednak dodatkowych zajęć. Musimy wiec zapewnić pewne atrakcje jak np. ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz marsz po szlaku turystycznym. To jednak podstawa, do której warto dodać coś bardziej urozmaiconego, np. wizyta w parku linowym, przejście toru przeszkód, marsz na orientacje lub naukę strzelania z łuku. Możliwości jest wiele, ponieważ miejscowości w górach są gotowe na przyjazdy turystów. Warto także zadbać o atrakcje w czasie wolnym, wybierając nocleg w miejscu, które zapewnia dostęp do placu zabaw lub boisk sportowych.

Jakie walory edukacyjne daje wycieczka szkolna w góry?

Wycieczki w góry są często nastawione na aktywne spędzanie czasu, co może wyjść tylko na korzyść młodzieży, która nie zawsze o to dba. Wyjazd do górskiej okolicy to także możliwość doświadczenia czegoś nowego i poznania wielu nowych miejsc. Tereny górskie w Polce mają bardzo bogatą historię, dlatego dzieci na pewno chętnie wysłuchają wielu ciekawostek.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Wycieczki Warszawa https://www.wycieczki-warszawa.pl/ , której pracownicy gorąco polecają wyjazdy ze szkoły w góry.