Ks. Sawa i KAI przeciwko krytyce papieża Franciszka. Skutek wypowiedzi abpa Lengi?YouTube

Katolicka Agencja Informacyjna opublikowała artykuł, w którym powołuje się na wpisy ks. Przemysława Sawy. Artykuł nosi znamienny tytuł: "Ks. Sawa: dosyć obrażania papieża Franciszka". Wydaje się, że jest to pokłosie ostatniego wystąpienia ks. abpa Pawła Lengi w "Warto Rozmawiać".

Ks. Przemysław Sawa napisał w obronie Franciszka: „Nie boi się stawiać trudnych spraw. Widzę w nim ewangelizatora, który szuka sposobu, aby zanieść Ewangelię współczesnemu człowiekowi. Widzę pasterza, który chce, aby wielu ludzi wróciło do sakramentów, do Pana, do Kościoła. Ojciec Święty Franciszek – skromny, naturalny, odważny”.

Stwierdził także, że nauczanie papieża wyrasta z niezgody na „ziemską wielkość Kościoła, butę wierzących, konserwowanie przestarzałych form, które już dziś życia nie dają”.

Dodał też: „Jest natomiast zgoda na Jezusa, Ewangelię i prawdziwą miłość. Nie ma to nic wspólnego z liberalizmem, ale jest naśladowaniem gestu Chrystusa. Nie rozumieją tego w Kościele ci, którzy widzą Ewangelię tylko przez pryzmat Tradycji i przeszłości. Oczywiście, Tradycja Kościoła jest ważna, ale tradycje, dotychczasowe rozwiązania, a nawet poglądy, niejednokrotnie także w zakresie teologii, mogą się zmieniać, a często muszą się zmieniać”.

Ks. Przemysław Sawa jest doktorem teologii, ewangelizatorem i przełożonym Szkoły Ewangelizacji Cyryla i Metodego w Bielsku-Białej, czyli przedstawicielem postępowego ruchu charyzmatycznego w Kościele. Tak, jak moderniści, przeciwstawia sobie Tradycję Kościoła i relację z Jezusem, powtarza slogany i pomniejsza nauczanie Kościoła. Jego wpis jest niezwykle emocjonalny, a wzywa tak naprawdę do stworzenia jakiejś nowej formy chrześcijaństwa. Ks. Sawa zasłynął z tego, że ostrzegał przed zagrożeniami duchowymi takimi jak słuchanie zespołu Big Cyc i piosenki Makumba.

Przypomnijmy, że Abp Jan Paweł Lenga, emerytowany biskup Karagandy, był 20 stycznia gościem programu "Warto rozmawiać" Jana Pospieszalskiego. W bardzo ostrych słowach krytykował biskupów i kardynałów, którzy próbują zmieniać nauczanie Kościoła.

Arcybiskup był pytany o to, co sądzi o tym, że Benedykt XVI napisał wraz z kard. Sarahem książkę, w której broni celibatu: "Benedykt XVI zabrał głos w tym momencie, kiedy celibat jest bardzo zagrożony, a razem z nim kapłaństwo. Jeżeli zabraknie prawdziwych żołnierzy Chrystusa, to dojdzie do spłaszczenia Kościoła Katolickiego, który stanie się po prostu zwykłą ziemską partią i ludzką organizacją. Nie będzie on już Mistycznym Ciałem Chrystusa założonym przez prawdziwego Boga".

Dodał też, że Zbawiciel nie kierował się ludzką opinią: "Kiedy Chrystus zakładał swój Kościół, to nie pytał Żydów jak ma on wyglądać. Nie zwracał się do arcykapłanów i nie pytał ich, jak ułatwić im życie. Chrystus wiedział, co ma zrobić i to zrobił. (…) Jeżeli nie jest brane pod uwagę Pismo Święte, jeżeli odrzuca się tradycję, to nie dziwmy się, że mamy taki zamęt w Kościele i stawianie takich postulatów".

Słusznie zauważył przy tym, że obecna sytuacja jest skutkiem infiltracji Kościoła przez masonerię i stawiania się części ludzi Kościoła ponad Bogiem: "200 lat temu masoni z loży Wenta postanowili walczyć z Kościołem. Mówili: wejdziemy do seminariów z naszymi liberalnymi ideami, staniemy się księżmi, potem biskupami i w ten sposób zniszczymy Kościół. Minęło 200 lat i widzimy jak udało się w wyniku tej operacji psuć Kościół. (...) Trzeba o tym mówić, ponieważ właśnie przez tego typu operacje mamy obecny zamęt. Właśnie dlatego wielu biskupów i kardynałów nie ma pogłębionej wiary i dlatego tak wielu chce dziś korygować naukę Chrystusa. Takie podejście to zwykła zdrada i niszczenie Kościoła".

Takich głosów nam bardzo brakuje. Dlatego tak cieszy ten.

Całe nagranie dostępne tutajAutor: Redakcja
Źródło: eKAI
Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

Polecamy
SKANDAL
Nie zaszczepisz się - możesz wylecieć z pracy! Prawnicy alarmują - ZOBACZ KONIECZNIE!
GORĄCY
GIS OSTRO o manifestacji "STOP PLANDEMII"! "Mają przestrzegać prawa!"
NASZ TEMAT
Andrzej Duda dołączył do Marszu Życia i Rodziny!
GORĄCY
Prezydent OSTRO o likwidacji branży futrzarskiej w Polsce! "Na pierwszym miejscu rolnictwo"!
NASZ TEMAT
PILNE! Próbowano otruć Donalda Trumpa! Kto chce zabić prezydenta USA?
ABSURD
HIT! Michał Sz. twierdzi, że wystraszył i zmusił do ucieczki trzech kiboli Legii, którzy go napadli