Koncepcja webinaru jest prosta. Wy zadajecie pytania, nasi eksperci - w tym przypadku będą to znany dziennikarz Tomasz Rożek i ekspertka Akademii NASK Anna Borkowska - odpowiadają. Nie musicie nigdzie jechać, czy kupować biletów wstępu. Zobaczymy się... w internecie.

 

Ty pytasz, my odpowiadamy

Główny temat naszego spotkania to bezpieczeństwo dzieci w sieci. Na nasze bezpłatne szkolenie, bo tym de facto jest webinar, zapraszamy nie tylko rodziców, ale i nauczycieli oraz wszystkich tych, którzy nie potrafią poradzić sobie z nadużywaniem internetu lub cyberprzemocą. 

O czym będzie mowa? Na pewno poruszymy tematy sextingu i cyberprzemocy. Opowiemy Wam, jak właściwie towarzyszyć najmłodszym w sieci, ale i w jaki sposób stawiać granice korzystania z internetu, by nastolatek nie czuł się nadmiernie kontrolowany.

Będziecie mieli realny wpływ na przebieg tego wydarzenia. Czekamy na Wasze pytania. Możecie zadawać je już dziś (w naszych mediach społecznościowych), będzie mogli pytać także na żywo. Koniecznie do nas dołączcie.

Jak to zrobić? To bardzo proste. Przygotujcie wygodny fotel, komputer lub smartfon, kubek ciepłej herbaty. Wejdźcie na profil „Nauka. To lubię" na Facebooku lub na YouTube. To tam, dokładnie za tydzień (czyli w czwartek 30 stycznia), punktualnie o godz. 18 uruchomimy transmisję.

 

Skorzystaj z okazji

Gwarantujemy: nasz webinar to szansa na zdobycie solidnej dawki wiedzy i spotkanie sam na sam ze świetnymi ekspertami. Rzadko zdarza się okazja, by osobiście zadać im pytanie, dlatego – skorzystajcie.

Tomasz Rożek to doświadczony dziennikarz, znany popularyzator nauki prowadzący programy w telewizji i radiu oraz swój autorski kanał „Nauka. To lubię". Jest także ambasadorem naszej kampanii „e-Polak potrafi!". Wspiera nas w tematach związanych z bezpieczeństwem w sieci.

- Internet może być świetną rozrywką dla dzieci i rodziców. To także źródło wiedzy i informacji. Tak jak w wielu innych miejscach, także i tam, nasze dzieci mogą trafić na zagrożenia. Dlatego warto towarzyszyć im online i wspólnie mądrze korzystać z sieci – mówi Tomasz Rożek, zapowiadając nasz webinar.  

W internecie Twoje dziecko też potrzebuje przewodnika. e-Polak potrafi! – obejrzyj spot.

Anna Borkowska, psycholog i ekspertka Akademii NASK, to specjalistka w zakresie wczesnej profilaktyki zachowań problemowych dzieci i młodzieży, trenerka programów profilaktycznych i autorka licznych programów szkoleniowych dla specjalistów.

 

Nie zagub dziecka w sieci

Webinar jest częścią kampanii „Nie zagub dziecka w sieci", którą od kilku miesięcy realizujemy wspólnie z NASK.

Jej celem jest edukacja rodziców i opiekunów, podpowiadanie im jak mądrze – ramię w ramię – iść z dzieckiem przez wirtualny świat.

W ramach kampanii powstają poradniki, artykuły i inne skierowane do rodziców materiały, które tłumaczą jak opiekować się dzieckiem nie tylko offline, ale i online.

Do tej pory opublikowaliśmy cztery poradniki:

1.       „Cyberprzemoc. Włącz blokadę na nękanie"

2.       „FOMO i nadużywanie nowych technologii"

3.       „Szkodliwe treści w internecie. Nie akceptuję, reaguję!"

4.       „Sexting i nagie zdjęcia. Twoje dziecko i ryzykowne zachowania online"

Wszystkie poradniki można znaleźć i pobrać tutaj: https://www.gov.pl/web/niezagubdzieckawsieci/do-poczytania

Więcej informacji o kampanii: www.gov.pl/niezagubdzieckawsieci

Działania podejmowane w ramach kampanii „Nie zagub dziecka w sieci" są uzupełniane przez aktywności podejmowane w ramach kampanii „e-Polak potrafi!".

Na koniec przypomnienie: widzimy się w czwartek 30 stycznia 2020 r. o godz. 18.00.

Nie zagub dziecka w sieci – weź udział w webinarze.