Pani Anna jest dziennikarką, a pan Maciej zajmuje się produkcją filmową. Postanowili nakręcić film dokumentalny na temat Mszy Trydenckiej i zwrotu wielu katolików w stronę Tradycji. Jest to odpowiedź na pogłębiający się kryzys w Kościele.

- Chcemy by jak najwięcej ludzi dowiedziało się o tym niepojętym zjawisku, masowego powrotu katolików do Tradycji tj. nienaruszonego depozytu wiary, jaki przekazał ustnie swoim uczniom Jezus Chrystus - informują pomysłodawcy i twórcy filmu.

Produkcja powstaje z potrzeby serca i zapału do posługi na rzecz Kościoła. Celem filmu jest estetyczne i teologiczne przybliżenie tradycyjnej liturgii i jej roli, jaką odgrywała w historii, a także odgrywa we współczesnym Kościele.

- Chcemy dotrzeć do możliwie najszerszej grupy wiernych, którzy nie wiedzą o jej istnieniu, posiadają na jej temat szczątkową bądź zdeformowaną wiedzę - podkreślają państwo Śwerzyńscy.

Dokument może okazać się odpowiedzią na wiele pytań nurtujących Polaków.

- Dlaczego Msza Wszechczasów została przed nami ukryta? Dlaczego wielu twierdzi, że ta Msza uczy prawdziwej męskości i kobiecości? Dlaczego statystyki na Mszy Trydenckiej rosną bez reklamy? Z kim dzisiaj walczy Kościół i czy potrzeba takich nowych Templariuszy - odpowiedzi na te i wiele innych pytań udzielą twórcy filmu.

Podczas realizacji swojego projektu autorzy odwiedzą wiele miejsc w Polsce i w Europie.

- Pojedziemy, jeśli się uda, do Warszawy, Gdyni, Olsztyna, Szczecina, Bajerza, Łodzi, Poznania, Wrocławia, Krakowa, Lublina, Chorzowa, Rzeszowa, Tuchowa, Lubatowa, a nawet dalej - zapowiadają twórcy filmu.

Drugi etap zdjęć odbędzie się w Europie. Jak zaznaczają państwo Anna i Maciej, czeka ich ok. 4500 km podróży, w czasie której będą w drodze przez 14 dni. W ten sposób odwiedzą seminaria i zakony w kilku państwach i zrealizować film.

Projekt powstaje w sposób zupełnie niezależny. Można go wesprzeć, wpłacając dobrowolną kwotę, klikając na poniższe linki:

https://patronite.pl/Trudnoby%C4%87katolikiem

https://www.paypal.com/pools/c/8lyNOKW1et

Polcamy również profil autorów filmu na Facebooku:

https://www.facebook.com/trudnobyckatolikiemirobicfilmy/


 

Paweł Zdziarski