Chcemy, żeby mieszkańcy mieli bezpośredni wpływ na nasze inwestycje, np. na to, w jaki sposób zaprojektujemy przyszłe linie kolejowe CPK. Dlatego każda ze zgłoszonych uwag zostanie sprawdzona przez specjalistów w sposób drobiazgowy. W ten sposób dowiemy się, które z zaproponowanych zmian są merytorycznie uzasadnione i zostaną wprowadzone w życie”

– powiedział poseł PiS Marcin Horała.

 

 

Co interesujące, a zarazem bulwersujące, Polskie Radio 24 po informacji zamieszczonej na forach społecznościowych przez działaczkę Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin z Bielska-Białej z podziękowaniem za odnotowanie stanowiska tej organizacji z terenu Śląska Cieszyńskiego … wprowadziło cenzurę i usunęło twitt Moniki Sochy-Czyż!

 

Cieszy mnie ta informacja. Martwi jednak wprowadzenie cenzury przez Polskie Radio, której celem jest najwyraźniej promowanie jedynie słusznych poglądów i jedynie słusznych decyzji sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Grzegorza Pudy z Bielska-Białej, który właśnie podpisał umowę na budowę połączeń z CPK z pominięciem Śląska Cieszyńskiego. W pierwszej wersji informacji podano w niej mój twitt. Został usunięty, bo burzy dobre samopoczucie politykom PiS? To nie tylko nie fair, ale też jest szkodliwe jeśli się zważy, że mieszkańcom Śląska Cieszyńskiego jest teraz potrzebna mobilizacja oraz udział w konsultacjach zapowiedzianych przez ministra Horałę. Liczę, że moje petycje skierowane do władz Bielska-Białej, Cieszyna i Żywca w sprawie połączeń z CPK zostaną wsparte, a Śląsk Cieszyński będzie miał bezpośrednie, szybkie połączenie z Centralnym Portem Komunikacyjnym.”

– mówi NGO Monika Socha-Czyż.

 

Zapowiedziane konsultacje społeczne potrwają do 10 marca.