Sejm zdecydował w sprawie 2 mld rekompensaty dla TVPBy Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=58853772

Sejm odrzucił sprzeciw senatu, co oznacza, że nowelizacja wprowadzająca 1,95 mld złotych rekompensaty dla TVP, trafi teraz do prezydenta.
W sierpniu zeszłego roku pisaliśmy o tym, że o wyborach zniknęcie opłaty abonamentowej za publiczne radio i telewizję jest prawie pewne. Zastąpi je finansowanie tych mediów wyłącznie z budżetu.

Rząd od dawna zapowiadał, że należy przejść na inną formę finansowania mediów publicznych. Tego domagał się też Jacek Kurski, szef TVP. W przypadku dyrektora telewizji publicznej jest to w pełni zrozumiałe, bo oznaczać to może znacznie więcej pieniędzy.

WESPRZYJ NAS Rozlicz z nami PIT za 2019 i przekaż 1% podatku na Fundację SOS Obrony Poczętego Życia. Wesprzyj ofiary przemocy domowej i obronę dzieci nienarodzonych!

Obecnie tylko nieznaczny procent posiadaczy telewizorów opłaca abonament, chociaż są do tego zobligowani. Jest to skutek bardzo kiepskiej ściągalności tej opłaty przez państwowe służby, a także rezultat poczynań byłego rządu Donalda Tuska, który sam wzywał Polaków do niepłacenia abonamentu.

Dobrze byłoby w końcu skończyć z abonamentową fikcją i niesprawiedliwością polegającą na tym, że jedni go płacą, a inni nie, chociaż powinni. Zwłaszcza, że ci, którzy płacili, nie bardzo mogą przestać, bo w ich wypadku jest duże prawdopodobieństwo, że komornik do nich zapuka.

Obawę rodzić może tylko to, że rząd może skierować rzekę publicznych pieniędzy na TVP, które jest stacją promującą disco polo, nie realizującą swoich statutowych celów, niestety propagandową.

"Rekompensata" ma być właśnie odpowiedzią na likwidację abonamentu i związanych z tym wpływów. W gruncie rzeczy jednak TVP wychodzi na tym znacznie na plus, bo wiele osób nie płaciło abonamentu i telewizja nie miała takich wpływów.Autor: Redakcja
Źródło: Redakcja
Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

Polecamy
NASZ TEMAT
Na kogo głosowali kryminaliści, a na kogo inteligenci? Szokujące badania!
Petycja do polityków rządu! APEL o surowe ukaranie sprawców profanacji
GORĄCY
Znowu rekord zakażeń koronawirusem! Kiedy to się skończy?
GORĄCY
Próba tęczowej rewolucji w Polsce? LGBT zbiera się w centrum Warszawy!
GORĄCY
NOWE przepisy o noszeniu maseczek! Wprowadzono je w... nocy!
NASZ TEMAT
Kończy się kadencja Adama Bodnara! Bronił LGBT, nie bronił chrześcijan