Oburzający wyrok w sprawie policjantów, którzy doprowadzili do śmierci Igora Stachowiaka© prawy.pl

Zapadł prawomocny wyrok sądu II instancji w sprawie czterech policjantów, którzy w 2016 r. rażąc paralizatorem Igora Stachowiaka w toalecie na komendzie, doprowadzili do jego śmierci. Kary są oburzająco niskie, jak na tak bestialskie zachowanie.

Łukasz R. został skazany na 2,5 roku bezwzględnego więzienia i ośmioletni zakaz wykonywania zawodu policjanta. To on trzykrotnie raził paralizatorem Igora Stachowiaka, mężczyznę będące wtedy w kajdankach.

Paweł G., Paweł P. i Adam W. otrzymali wyrok dwóch lat pozbawienia wolności i sześcioletni zakaz wykonywania zawodu policjanta.

WESPRZYJ NAS Rozlicz z nami PIT za 2019 i przekaż 1% podatku na Fundację SOS Obrony Poczętego Życia. Wesprzyj ofiary przemocy domowej i obronę dzieci nienarodzonych!

Policjantów skazano za przekroczenie uprawnień oraz psychiczne i fizyczne znęcanie się, chociaż rodzina domagała się zmiany kwalifikacji czynu na nieumyślne spowodowanie śmierci, co wiązałoby się ze znacznie wyższymi karami.

Wrocławski sąd I instancji skazał czterech policjantów oskarżonych o przekroczenie uprawnień i znęcanie się nad Igorem Stachowiakiem, który w maju 2016 r. zmarł na jednym z wrocławskich komisariatów.

Policjanci dostali wówczas od 2 do 2,5 roku bezwzględnego więzienia za przekroczenie uprawnień i znęcanie się nad osobą pozbawioną wolności.  Sędzia Krzysztof Korzeniewski podkreślił, że "nie budzi jakichkolwiek wątpliwości, że oskarżeni zdawali sobie sprawę z cierpień, jakich doznawał zatrzymany Igor Stachowiak".Autor: Redakcja
Źródło: Redakcja
Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.
Komentarze

Polecamy
Historia wyciska łzy! Ujawniono ostatnie SMS'y Anny Przybylskiej
Nie żyje młody Polski raper. Miał zaledwie 19 lat
GORĄCY
Będą obostrzenia?! Szokujące słowa Niedzielskiego
GORĄCY
PILNE! Rząd podał WAŻNĄ informacje! Oto co przekazano
GORĄCY
Nie żyje słynny, polski gwiazdor. Będzie nam go brakować
GORĄCY
Wielki pożar! Ewakuowano kilkanaście osób