4. Serwisy VOD

Widzów traci nie tylko telewizja, ale też kino. Po co spędzać czas w ciemnej sali kinowej, z długim blokiem reklamowym przed każdym filmem, skoro możemy wygodnie, w zaciszu swojego domu cieszyć się najlepszym repertuarem z całego świata? Serwisy VOD takie jak Netflix zmieniły całkowicie filmowy krajobraz, dostarczając tysiące filmów i seriali na żądanie. Jak się szacuje, mają już one w Polsce niemal dziesięć milionów subskrybentów i mogą rywalizować z telewizją kablową. Co więcej, dzięki portalom takim jak Youtube, czy strona Telewizji Polskiej, nie musimy nawet płacić za dostęp do treści i wiele świetnych programów dostępnych jest całkowicie za darmo.

 

3. Kasyna internetowe

Kasyna online zyskały ostatnio bardzo dużą popularność, głównie dzięki prostemu dostępowi i możliwości gry na urządzeniach mobilnych. Rozgrywka na automatach to w erze Internetu znacznie więcej niż tylko nudna ruletka. To także bardzo atrakcyjne graficznie automaty czy poker z krupierem na żywo. Nie trzeba zresztą nawet grać na pieniądze, ponieważ większość kasyn oferuje możliwość sprawdzenia się w trybie demo, czyli grając za wirtualne środki, bez konieczności jakiejkolwiek wpłaty. Kasyna prześcigają się w pozyskiwaniu nowych graczy i oferują zresztą całkiem konkretne bonusy, o których można przeczytać na tej stronie kasynoorzel.pl/bonusy-w-kasynach.

 

2. Gry online

Od niskobudżetowych produkcji w przeglądarce internetowej, aż po tytuły z najwyższej półki o budżetach milionów złotych, gry online zawładnęły wyobraźnią graczy z całego świata. Nie jest trudno przenieść się do świata fantasy i walczyć z innymi graczami w grach takich jak League of Legends albo Paladins, a jeśli wolicie Drugą Wojnę Światową, można toczyć bitwy pancerne w World of Tanks. Jak się szacuje, cały rynek gier komputerowych jest wart obecnie więcej niż rynek filmowy i to najlepszy dowód na to, jak popularna stała się ta gałąź rozrywki. Na popularność gier w Internecie ma też wpływ e-sport, z coraz większą pulą nagród. Najlepsze drużyny e-sportowe potrafią wygrywać dziś miliony złotych rocznie, zbliżając się do poziomu nagród znanych z zawodowego sportu klasycznego. To tylko kwestia czasu, gdy rozgrywki online trafią na igrzyska olimpijskie.

 

1. Wideoblogowanie

Videoblogging, głównie w serwisie Youtube to jeszcze jedna popularna gałąź rozrywki, która narodziła się zaledwie kilkanaście lat temu. W Internecie znajdziecie blogi wideo na każdy temat: od gotowania, przez podróże, aż po naukę. Wśród dosłownie milionów blogów nie jest trudno znaleźć swoją niszę. A jeśli czujecie się dobrze przed kamerą, to bardzo łatwo założyć własny kanał i rozpocząć nadawanie programów z domu. Nie trzeba wiele, aby zacząć transmisję: wystarczy kamera smartfona, konto które założycie w 5 minut i odrobina odwagi. Takie kanały prowadzą zarówno specjaliści, celebryci – w tym znani sportowcy czy aktorzy - jak i zwykli zjadacze chleba, którzy przy odrobinie szczęścia urastają do rangi gwiazd o olbrzymiej publiczności. Najlepsi blogerzy potrafią też nieźle zarobić i zdobywają kontrakty sponsorskie, jest to więc ciekawa, choć niekoniecznie łatwa droga kariery, otwarta dla każdego.