Epidemia koronawirusa postępuje w Hiszpanii, chociaż jej rzeczywista częstość występowania nie jest jeszcze jasna ani w jakim stopniu wpływa na każdą grupę demograficzną. Po prawie dwóch miesiącach pierwszego wykrytego przypadku nie ma spisu, który wyraźnie podzieliłby ofiary według wieku, patologii i płci, podobnie jak w innych krajach dotkniętych Covid-19, takich jak Włochy. María José Sierra, szefowa obszaru Centrum Koordynacji Alarmów Zdrowotnych i Nagłych Wypadków (CCAES), powiedziała: "Będzie to gotowe w ciągu najbliższych dni”.

Dodała jednak, że połowa hospitalizowanych pacjentów ma ponad 70 lat lat i około 70% osób przyjętych na OIOM ma ponad 60 lat. Wśród osób poniżej 30 roku życia częstość hospitalizacji wynosi od 5% do 10%, a wśród osób poniżej 20 roku życia 1% i 2%. Tendencje te są podobne do tych z innych krajów.

W ciągu 24 godzin, przez całą sobotę, liczba krytycznie chorych pacjentów w Hiszpanii gwałtownie wzrosła: o 471 pacjentów, czyli o 41% więcej niż w piątek, co daje 1612. Jest to najwyższa liczba zachorowań w ciągu dnia od początku kryzysu. Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, w sobotę w południe Hiszpanię dotknęło 25 000 przypadków Covid-19 i już osiągnęła 1326 zgonów.