Zachęca się obywateli do ograniczania kontaktu z innymi osobami spoza własnego gospodarstwa domowego do absolutnego niezbędnego minimum.

Tam, gdzie to możliwe, obywatel musi zachować minimalną odległość co najmniej 1,5 metra, a jeszcze lepiej dwa metry, od członków własnego gospodarstwa domowego.

Spędzanie czasu w przestrzeni publicznej jest dozwolone tylko na własną rękę, z inną osobą, która nie mieszka w gospodarstwie domowym lub z członkami własnego gospodarstwa domowego. Naruszenie ograniczeń dotyczących kontaktów powinno być monitorowane przez organy regulacyjne i policję oraz karane w przypadku naruszenia.

Droga do pracy, opieka w nagłych wypadkach, zakupy, wizyty u lekarza, udział w spotkaniach, niezbędne spotkania i egzaminy, pomoc w innych lub indywidualnych sportach i ćwiczeniach na świeżym powietrzu oraz inne niezbędne czynności są oczywiście nadal możliwe.

Grupy osób w miejscach publicznych, w mieszkaniach i obiektach prywatnych są niedopuszczalne, biorąc pod uwagę poważną sytuację w naszym kraju. Naruszenie ograniczeń dotyczących kontaktów ma być monitorowane przez policję i organy regulacyjne i karane w przypadku naruszenia.

Restauracje są zamknięte. Nie dotyczy to dostawy i odbioru posiłków na wynos do spożycia w domu.

Firmy usługowe w dziedzinie higieny osobistej, takie jak fryzjerzy, studia kosmetyczne, gabinety masażu, studia tatuażu i podobne firmy są zamknięte, ponieważ fizyczna bliskość jest niezbędna w tym obszarze. Konieczne są medycznie konieczne zabiegi.

We wszystkich firmach, a zwłaszcza w ruchu publicznym, ważne jest przestrzeganie przepisów higieny i wdrożenie skutecznych środków ochronnych dla pracowników i gości.

Środki te powinny obowiązywać przez co najmniej dwa tygodnie.