Jak odpocząć w czasie pracy?

Biurko ergonomiczne sprawdzi się zarówno w domu, jak i w biurze. Jego wysokość może zostać dopasowana do wzrostu użytkownika, co jest szczególnie korzystne w przypadku dzieci w wieku szkolnym, lub gdy przy jednym stanowisku pracuje kilka osób w różnym czasie. Można je dostosować do wysokości krzesła, albo do aktualnej pozycji ciała pracującego. Na przykład, gdy nasz kręgosłup domaga się już odpoczynku, a my nie chcemy jeszcze zakończyć wykonywanego zadania, wtedy zamiast dodatkowej przerwy, warto na chwilę stanąć przed monitorem, a nawet trochę się poruszać! Zmiana perspektywy ciała, może być nową perspektywą myślenia, a pomocne w tym będzie właśnie biurko z regulacją wysokości, zwiększające wygodę, a więc i dobre samopoczucie. 
Regulację wysokości biurka uzyskuje się dzięki panelowi z przyciskami do zmiany pozycji blatu, więc zajmuje to naprawdę chwilę. Wysokość, która pojawia się na wyświetlaczu, zapamiętuje komputer, tak aby nie trzeba było tracić czasu na powtórny wybór, tylko zrobić to automatycznie naciskając przycisk. W ten sposób nie przerywając pracy możemy na chwilę rozprostować nogi i dotlenić cały organizm, a gdy poczujemy zmęczenie, z powrotem usiąść na krześle czy fotelu.
 

Jak wybrać idealne biurko?

Wygląd i funkcjonalność biurka regulowanego można dostosować do indywidualnych potrzeb i preferencji. W ofercie na stronie Fly-Desk.com dostępne są blaty białe i czarne, w naturalnej barwie drewna dębowego lub bambusowego. Mogą być proste, albo z komfortowym wycięciem, a do blatu można wybrać ruchomy stelaż, także dostępny w różnych kolorach oraz w wersji normal lub premium.

Dodatkowym atutem jest ładowarka indukcyjna wbudowana w blat oraz elastyczne ramię podtrzymujące monitor. Blat z ładowarką indukcyjną, to idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na oszczędności czasu i wygodzie, gdyż telefon w trakcie ładowania jest cały czas w zasięgu naszego wzroku i nie potrzebujemy do tego ładowarki z kablem. Komfort pracy zwiększy elastyczne ramię podtrzymujące monitor, które również można dopasować do różnych pozycji ciała i kąta widzenia. Wszystko po to, aby czas zawodowej aktywności był jak najbardziej efektywny, ale również korzystny dla naszego zdrowia.

Biurko do pracy na stojąco jest nowoczesnym i eleganckim rozwiązaniem, które będzie wyglądać reprezentacyjnie w każdym pomieszczeniu. Pomogą w tym dodatkowe akcesoria, takie jak przepust na kable, gniazdo umiejętnie schowane w blacie, czy organizer na kable, który zwiększy poczucie uporządkowania blatu i całej przestrzeni, co również ma wpływ na komfort użytkownika.

 

Skąd to wszystko wiemy?

Inspiracją do powstania biurka na miarę potrzeb najbardziej wymagającego klienta, było doświadczenie producenta w pracy w pozycji siedzącej, gdyż firma Fly-Desk tworzy zespół zajmujący się wcześniej grafiką komputerową. Wielogodzinne unieruchomienie ciała przed komputerem może być przyczyną nie tylko złego samopoczucia, ale też poważnych chorób, związanych z bólami kręgosłupa i stawów, problemami z krążeniem, czy otyłością. Nasze biurko jest przełomowym rozwiązaniem dla tych wszystkich zagrożeń.