„Domowa aborcja” jest pomysłem, który został już zrealizowany w Holandii, w Niemczech i w Wielkiej Brytanii. Pretekstem to przyjęcia takiego rozwiązania były rzekome środki ochronne przed koronawirusem. Jak podkreśla Paweł Woliński, dyrektor CitizenGO Polska, jest to dowód, jak szybko wprowadzane są zmiany, kiedy aborcyjni lobbyści współpracują z lewicowymi politykami wykorzystując nadzwyczajne okoliczności.
 
„Domowa aborcja” polega na zniesieniu wszelkich dotychczasowych barier w zabijaniu nienarodzonych dzieci. Chodzi głównie o zgodę, aby lekarze pierwszego kontaktu (zamiast ginekologów) mogli (bez żadnych badań) przepisywać pacjentkom pigułki aborcyjne w trakcie tzw. “telewizyty”. Zestaw do przeprowadzenia aborcji farmakologicznej w domu byłby wówczas dostarczany pocztą. Kobiety przeprowadzałyby ją samodzielnie, ale też bez niezbędnych badań wykluczających przeciwwskazania do stosowania tego typu środków. Przypuszcza się, że w efekcie tej zmasowanej akcji zginie nie tylko więcej nienarodzonych dzieci, ale także kobiet, które nie zostały zdiagnozowane przed zażyciem tabletek.

- Musimy wyrazić swój sprzeciw, by ten środek wprowadzony “tymczasowo” w kilku państwach nie został przyjęty we wszystkich krajach – zaznacza Woliński. Swoje obawy uzasadnia deklaracjami przywódców państw spotykających się w ramach szczytu G20. W ubiegłym miesiącu zapewniali oni, że zrobią “co tylko będzie możliwe”, aby “zminimalizować skutki ekonomiczne i społeczne” pandemii koronawirusa. Zwolennicy aborcji mogą wykorzystać gotowość rządzących do wprowadzenia różnych bezprecedensowych rozwiązań, aby przeforsować swoje postulaty.

- Zgodnie z mottem obecnej polityki G20 “Możliwości XXI wieku dla wszystkich” chcemy zapytać: dlaczego nie miałoby ono dotyczyć także obywateli jeszcze nienarodzonych. Dzieci, które tej podstawowej możliwości, możliwości życia są pozbawiane przez nowe rozwiązania prawne w zakresie aborcji? – pyta retorycznie dyrektor CitizenGO Polska.
LINK DO PETYCJI: https://www.citizengo.org/pl/lf/178576-nie-dla-domowej-aborcji
 
PZ/CitizenGO