Nie są tak znane, jak Timex, Casio czy Rolex, ale cieszą się dużym uznaniem. Zegarki Vostok Europe zdobywają uznanie jako arcydzieła sztuki zegarmistrzowskiej. Sama firma jest dość młoda i pod tym szyldem działa od 2004 roku, jednak swoje korzenie ma w przedsiębiorstwie Chrystopol Watch Factory Vostok, które na rynku jest obecne od 1942 roku. To właśnie z połączenia tradycji i doświadczenia ze świeżością oraz innowacyjnością powstała marka Vostok Europe, odpowiadając na współczesne trendy obowiązujące w modzie zachodniej.

Zegarki Vostok Europe

Celem, jaki przyświecał założycielom marki Vostok Europe, było projektowanie czasomierzy luksusowych, mających bogate wyposażenie oraz interesujący design. Przeglądając ofertę zegarków Vostok Europe w sklepie zegarkicentrum.pl, musimy przyznać, że to się udało. Stworzone projekty harmonijnie łączą w sobie tradycję z nowoczesnością i elegancję ze sportowym charakterem. Nic dziwnego, że zwłaszcza zegarki automatyczne Vostok cieszą się uznaniem sportowców trenującym w różnych dziedzinach. Kierowcy rajdowi oraz siłacze, a także wiele innych cenionych na Litwie i w Rosji osobistości szczyci się współpracą z marką Vostok Europe. Niektórzy na jej zlecenie zaprojektowali nawet własne linie produktów!

Vostok Europe Lunokhod 6S21620E278

Vostok Europe – innowacje marki

Vostok Europe to marka, która ma jasno obrany kierunek swojej działalności. Skupia się na dostarczaniu rozwiązań dla sportowców, w tym dla osób, które uprawiają ekstremalne dyscypliny, takie jak nurkowanie, sporty walki czy rajdy samochodowe. To oznacza, że proponowane przez nią produkty mają wyjątkowe parametry techniczne, w tym:

  • zakręcaną koronkę, która zabezpiecza zegarek przed uszkodzeniem w wyniku uderzenia i kontaktu z wodą,

  • wodoodporność na poziomie 300M, która pozwala na nurkowane z akwalungiem na dużych głębokościach,

  • rezerwa chodu – pozwala na działanie zegarka, kiedy znajduje się on nie na ręku a w stanie spoczynku,

  • SuperLuminova – czyli technologia podświetlania tarczy zegarka, poprzez powleczenie masą fluorescencyjne umieszczone w indeksach i wskazówkach,

  • Trigalights – czyli kolejna technologia podświetlania, która gwarantuje długą żywotność trytowego podświetlania o żywotności nawet do 24 lat,

  • solidne, elastyczne szkiełko typu K1 zabezpieczające tarczę, aby nie pękła w razie uszkodzenia.

Vostok Europe Lunokhod 6S21620E277

Podsumowując wszystkie zalety, nic dziwnego, że zegarki męskie Vostok zdobią nadgarstki sportowców, marynarzy, pilotów myśliwców, a nawet wojskowych. Mają wyjątkowo luksusowy design oraz bogate wyposażenie z udziałem wielu praktycznych funkcji i wzmocnień, zapewniających ponadprzeciętną wytrzymałość w różnych warunkach atmosferycznych.

Zegarki automatyczne Vostok odznaczają się intuicyjną obsługę i niezwykłą precyzją pracy. Mechanizm automatyczny napędzany jest za pomocą wahnika, co oznacza, że porusza się wraz z ruchem ręki – nie musisz go nakręcać. W niektórych modelach zastosowano dodatkowy transparentny dekiel.