WIELKA ŚCIEMA! Sprzedawca ani sklep nie mogą dostać kary za to, że klient nie zasłania twarzy! Jest komentarz prawnikaFot. ilustracyjne/fot. pixabay

- Dopuszczenie do przebywania w obiekcie osób z niezakrytą twarzą nie może być traktowane jako naruszenie obowiązków przez obsługę sklepu - mówi asesor sądowy z Gdańska Piotr Szutenberg. Podkreśla, że przepisy nie nakładają na obsługę sklepu obowiązku egzekwowania przepisów nakazujących zasłanianie ust i nosa przez klientów.

Nowe przepisy wprowadzone jeszcze za ministra Łukasza Szumowskiego nakazują bezwzględnie zasłanianie ust i nosa przy robieniu zakupów. Propaganda koronawirusowa przekonuje, że sklep może zostać ukarany w razie obsłużenia klienta bez maski. Pojawia się coraz więcej głosów, że przepisy takiego obowiązku nie nakładają.

Sprawę rozwiązał asesor sądowy Piotr Szutenberg. W rozmowie z "Rzeczpospolitą" powiedział, że "nie ma się czego obawiać", gdyż przepisy nie nakładają obowiązku egzekwowania nakazu u klientów.

- Dopuszczenie do przebywania w obiekcie osób z niezakrytą twarzą nie może być traktowane jako naruszenie obowiązków przez obsługę sklepu - stwierdził sędzia.Autor: Redakcja
Źródło: rp.pl
Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

Polecamy
GORĄCY
KORAN MÓWI WPROST: I ZABIJAJCIE ICH GDZIEKOLWIEK ICH SPOTKACIE – ISLAM: RELIGIA MORDU!
GORĄCY
Dr Zbigniew Martyka: Globalna liczba zachorowań na grypę spadła o 98 proc.! "Niemożliwe, by zniknęła. Zakażenia grypowe traktowane są jako koronawirus"
GORĄCY
Nowy Ład PiS? Faszystowski amerykański Nowy Ład zlikwidował wolny rynek w USA
PRZEŚLADOWANIA
 228 lat temu wybuchło w Wandei katolickie powstanie, które Rewolucja Francuska utopiła we krwi
NASZ TEMAT
Temu panu na imię: KAPITAŁ (FELIETON)
GORĄCY
Mitologia demokracji. Ludowładztwo stoi w sprzeczności z wolnością – zarówno teoretycznie jak i praktycznie