Robert Lewandowski jest nie tylko wielkim sportowcem, ale także patriotą i katolikiem. Świętując zdobycie Ligi Mistrzów nie zapomniał o polskiej fladze, a po zwycięstwie mówił: "Napędza mnie również to, że mogę pokazać się jako Polak, który osiąga sukcesy na europejskiej arenie."

Dla Roberta Lewandowskiego najważniejsza jest w życiu rodzina: "Wiadomo, że wygraną dedykuję mojej rodzinie, jednak też świętej pamięci tacie, który na pewno teraz na mnie patrzy i we mnie wierzy". 

Robert Lewandowski pytany na początku swojej kariery o kwestie wiary, powiedział wprost, że jest katolikiem i nie wstydzi się Jezusa: 

"Przyjąłem ten breloczek, ponieważ jestem katolikiem i nie wstydzę się Jezusa, ani swojej wiary. Wiem, że Pan Bóg na pewno cały czas nade mną czuwa. Jeśli chodzi o wiarę, to wiadomo, że we współczesnym życiu i świecie wszystko idzie bardzo szybko, nieraz zapominamy o naszych wartościach i o tym, co tak naprawdę jest dla nas najważniejsze. Dlatego też ta wiara pomaga mi na boisku, ale też i poza nim, aby być po prostu dobrym człowiekiem i popełniać jak najmniej błędów." - mówił Robert Lewandowski. Jak widać, wiara doprowadziła go na sam szczyt.