Zagrożenie epidemiologiczne pokazało, że wiele spraw możemy załatwić przez Internet i nie musimy wychodzić z domu nawet po to, żeby kupować produkty spożywcze. Z raportu Gemius wynika, że w 2020 roku w porównaniu do poprzedniego roku liczba osób kupujących w sklepach internetowych zwiększyła się aż o 11 p.p. W 2019 roku wynosiła 62%, a obecnie – 73%.

Wzrost zainteresowania zakupami przez Internet jest najbardziej widoczny w grupie młodych ludzi w wieku od 15 do 34 lat mających wyższe wykształcenie i dobrą sytuację finansową.

 Źródło: Gemius

 

W 2020 roku w czasie pandemii koronawirusa internauci nie tylko chętniej kupowali online, ale częściej również nabywali produkty, w które wcześniej zaopatrywali się w sklepach stacjonarnych. Największy wzrost zysków ze sprzedaży online odnotował sektor spożywczy. Porównując ten sam okres roku poprzedniego do obecnego, branża „Delikatesy” zwiększyła obroty o 239%. Na drugiej pozycji uplasowała się kategoria „Zdrowie i kosmetyki” ze wzrostem o 139%, na trzecim miejscu - „Elektronika” - tu obroty zwiększyły się o 66%. Zagrożenie epidemiologiczne spowodowało również większe zainteresowanie pożyczaniem pieniędzy przez Internet.

- Pandemia sprawiła, że konsumenci musieli zmienić swoje przyzwyczajenia niemal w każdym segmencie swojego życia. Internet stał się medium, które nie tylko ułatwiło codzienne funkcjonowanie, ale i zwiększyło nasze bezpieczeństwo. Już nie trzeba wychodzić z domu, żeby załatwić większość spraw – zwraca uwagę ekspert marki VIVUS. – Ludzie zaczęli nie tylko kupować więcej online, ale i załatwiają w ten sam sposób sprawy finansowe. Po co chodzić do placówki bankowej po kredyt, skoro można zaciągnąć bezpiecznie pożyczkę przez Internet? Firmy pożyczkowe udostępniają taką możliwość już od dawna – podkreśla ekspert.

Pożyczka przez Internet, czyli bez wychodzenia z domu

Zaciągnięcie kredytu w banku najczęściej wiąże się z wizytą w placówce stacjonarnej w celu złożenia wniosku i podpisania dokumentów. Jednak w czasach pandemii nie jest to zbyt bezpieczna forma zdobycia gotówki, ponieważ trzeba narazić się na kontakt z pracownikami instytucji finansowej oraz innymi klientami. Na szczęście osoby potrzebujące zastrzyku finansowego mają alternatywę. Obecnie każdy, kto chce chronić swoje zdrowie i potrzebuje finansowania, powinien skorzystać z bezpieczniejszej formy pożyczania pieniędzy. Jest nią pożyczka przez Internet.

Oferty takie są dostępne w sieci, a skorzystanie z nich jest proste i nie wymaga wielu formalności. Wystarczy wejść na stronę internetową wybranej firmy pożyczkowej, wybrać tam kwotę oraz okres spłaty zobowiązania i wypełnić formularz. Wszystkie formalności można wypełnić, siedząc w domu przed komputerem lub korzystając z tabletu czy smartfonu z dostępem do Internetu. Ważnym aspektem otrzymania finansowania jest potwierdzenie tożsamości za pomocą przelewu weryfikacyjnego, co zwiększa bezpieczeństwo procesu pożyczkowego. Decyzja pożyczkowa jest przesyłana w wiadomości SMS lub e-mailem, a pieniądze są przelewane na konto pożyczkobiorcy. Nie ma żadnego bezpośredniego kontaktu z innymi ludźmi, a więc zostaje wyeliminowane zagrożenie epidemiologiczne.  

Jak wybrać najlepszą pożyczkę przez Internet?

Pożyczka przez Internet to najlepszy sposób na szybkie i bezpieczne zdobycie gotówki. Jednak znalezienie odpowiedniej oferty wymaga trochę czasu. Na szczęście ten proces można skrócić, korzystając z porównywarki pożyczek. Po określeniu kwoty i okresu spłaty zobowiązania takie narzędzie wyświetli nam oferty pożyczek najlepiej dopasowane do naszych potrzeb. Z tych propozycji wystarczy wybrać tę, która będzie dla nas najkorzystniejsza.

Następnie warto zweryfikować pożyczkodawcę. Zwróćmy uwagę na to, jak długo firma pożyczkowa działa na rynku i czy jest wpisana w KRS. Istotne jest również poznanie opinii klientów o danej instytucji pożyczkowej. Znajdziemy je na różnych forach internetowych.

Najlepsza pożyczka to często tania pożyczka, a nie ma tańszego zobowiązania niż chwilówka za 0 zł. Warto z niej skorzystać, gdy potrzebujemy niewielkiej kwoty na załatanie dziury w domowym budżecie. Darmowa pożyczka to zerowe koszty i zerowe RRSO. Należy jednak pamiętać, że taka oferta jest skierowana do nowych klientów, którzy nigdy nie byli pożyczkobiorcami w danej firmie pożyczkowej. W ramach takiego zobowiązania niektórzy pożyczkodawcy pożyczają nawet 3000 zł na 61 dni. Więcej na ten temat można się dowiedzieć na stronie https://www.vivus.pl/pozyczki-przez-internet.

Pandemia koronawirusa zmieniła wiele aspektów naszego życia codziennego. Sprawiła, że więcej spraw załatwiamy przez Internet, ponieważ to bezpieczniejsze, pozwala unikać tłoku i niepotrzebnego kontaktu z innymi ludźmi. Warto pamiętać, że nie tylko zakupy możemy zrobić bezpiecznie online, ale i załatwić takie sprawy finansowe jak zaciągnięcie pożyczki.

 

Artykuł powstał we współpracy z VIVUS