Jak używać programu do pobierania klipów z YouTube?

0
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

YouTube nie daje żadnej oficjalnej możliwości pobrania plików wideo na dysk, dlatego trzeba się posiłkować programami zewnętrznymi. Teoretycznie można też użyć stron internetowych do pobierania filmów z YT, ale programy instalowane na komputerze są zasadniczo wygodniejsze i dają więcej możliwości.

Niewiele trzeba, żeby pobrać film z YouTube’a!

Żeby dowiedzieć się, how to use youtube downloader’a, najlepiej jest przejrzeć szybki samouczek w programie, ale tak naprawdę wszystkie można też nauczyć się bardzo szybko bez tego. Dobre programy wyróżniają się intuicyjnym interfejsem i wstępną konfiguracją, która pozwala bez wielkich ceregieli na pobieranie plików z YouTube’a w takim formacie, jaki odpowiada większości użytkowników.

  • Programy należy pobrać – niektóre dostępne są w oficjalnym Microsoft Store, ale te najwyżej oceniane pobiera się bezpośrednio ze strony wydawcy, co ma tę zaletę, że zawsze jest to aktualne wydanie. To ma znaczenie, ponieważ YT czasem zmienia strukturę linków i program do pobierania musi za tym nadążać.

  • Po zainstalowaniu i otwarciu programu do pobierania wystarczy wkleić w jego oknie link do klipu na YT. Większość najlepszych programów nie będzie miała problemu z pobieraniem nie tylko pojedynczych plików, ale całych list. Warto więc zwrócić uwagę na strukturę linku: jeśli chcesz pobrać tylko jeden plik z playlisty, musisz odpowiednio przyciąć adres.

  • Dobrze jest rzucić okiem na ustawienia. Większość programów do pobierania filmów z YouTube’a standardowo pobiera do głównego katalogu użytkownika filmy w najwyższym dostępnym formacie. Wiele z nich jednak pozwala na automatyczną konwersję do innego formatu (w tym również wycięcie warstwy wideo i przygotowanie pliku mp3) albo zmianę jakości pobranego filmu.

  • Po weryfikacji ustawień wystarczy zatwierdzić decyzję i zacząć pobieranie. Zostanie ono zakończone automatycznie, a jeśli przygotowanie pliku wymagało pobrania oddzielnie warstwy dźwięku i obrazu, to zostaną one zespolone, a pliki cząstkowe – usunięte.

Na co zwracać uwagę przy pobieraniu filmów z YouTube’a?

Pobieranie muzyki i filmów z YouTube’a to nic skomplikowanego, jest jednak parę pułapek, na które warto zwrócić uwagę.

  • Nie jest bez znaczenia, jaki program wybierzesz. Różnią się one oczywiście możliwościami technicznymi, ale też wsparciem i częstością wydawania poprawek optymalizacyjnych. Żeby mieć pewność, że zawsze uda się pobrać klip w żądanej jakości, dobrze byłoby zainstalować jeden z wysoko ocenianych programów, które po prostu są dobrze utrzymane.

  • Przy kopiowaniu linku z YT zwróć uwagę na to, czy to łącze do pojedynczego filmu, czy do całej playlisty. Dobry program będzie w stanie pobrać całą playlistę, ale jeśli chcesz z niej tylko jeden utwór, to musisz ręcznie “przyciąć” adres przed wklejeniem go do pobrania.

  • Większość najlepszych programów do pobierania z youtube’a obsługuje kilka formatów wyjściowych. Zwróć uwagę, żeby zaznaczyć ten właściwy – taki, żeby dawał wciąż niezłą jakość i dawał się otworzyć na wszystkich urządzeniach, na które chcesz go wgrać.

Błędy pobierania zdarzają się rzadko, ale programy najczęściej wyświetlają wtedy stosowny komunikat – o przerwaniu połączenia, a błędzie zapisu albo niemożliwości połączenia z YT (tak będzie na przykład w przypadku filmów, których obejrzenie wymaga zalogowania). Jeśli pojawi się taki komunikat, zwykle podlinkowany będzie też sposób poradzenia sobie z nim. Najlepsze programy mają też działające przynajmniej w miarę dobrze centra wsparcia użytkowników, więc jeśli coś notorycznie się nie udaje, to jest gdzie uzyskać pomoc.

 

Źródła:

https://panwybierak.pl/blog/jak-pobierac-filmy-z-youtube/

https://www.najlepszeinstalki.pl/Internet/Pobieranie-filmow-z-Youtube/

https://forum.dobreprogramy.pl/t/program-do-pobierania-calej-playlisty-z-youtube/467197

Źródło: Redakcja

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną