Hitler wygrał w wyborach lokalnych z listy centrolewicowej partii Organizacja Ludu Afryki Południowo-Zachodniej (SWAPO). Powstała ona na bazie narodowowyzwoleńczego ruchu lat 60-tych o tej samej nazwie.

Hitler Uunona powiedział, że imię wybrał dla niego ojciec właśnie na cześć niemieckiego wodza, choć dodaje, że ojciec raczej nie wiedział o tym, co w rzeczywistości Niemcy wówczas robili.

- Gdy byłem dzieckiem, traktowałem swoje imię jako coś zupełnie naturalnego - powiedział afrykański Hitler. Gdy dorastał, zaczął zdawać sobie sprawę z tego, że "człowiek, którego imiona nosi, chciał podporządkować sobie cały świat". - Nie mam tego w planach - zastrzegł.

Jednocześnie zapewnia, że nie zamierza zmienić swojego imienia, ponieważ lubi, gdy żona zwraca się do niego per "Adolf".

- W latach 1884-1915 Namibia była częścią terytorium zwanego niemiecką Afryką Południowo-Zachodnią. Podczas buntu miejscowych ludów Nama, Herero i San w latach 1904-08, niemieccy osadnicy wymordowali tysiące rdzennych mieszkańców, co niektórzy historycy nazywają "zapomnianym ludobójstwem" - podaje rp.pl.

Po I wojnie światowej, Namibia trafiła pod kontrolę RPA. W 1990 roku uzyskała niepodległość. Nadal jednak wiele miast ma niemieckie nazwy, pozostaje w nich także mała niemieckojęzyczna społeczność.