Rosja użyła w Syrii bomb fosforowych i napalmu? [WIDEO+ZDJĘCIA]

0
0
0
/

12 listopada syryjscy dziennikarze różnych mediów donieśli, iż Rosja używa w północnozachodniej syryjskiej prowincji Idlib bomby fosforowe oraz napalm.

 

Nagrania wideo i fotografie pokazują bombardowania oraz ataki rakietowe z użyciem tych niedozwolonych w świecie broni masowego rażenia. Z relacji naocznych świadków wynika, iż zrzutu dokonywały rosyjskie helikoptery MI-24. Najbardziej ucierpiały wioski Benin i Harsha.

 

Użycie bomb fosforowych przeciwko celom wojskowym znajdującym się w pobliżu zaludnionych obszarów jest zabronione prawem międzynarodowym (Protokół III Konwencji o zakazie lub ograniczeniu użycia pewnych broni konwencjonalnych, które mogą być uważane za powodujące nadmierne cierpienia lub mające niekontrolowane skutki, Genewa, 10 października 1980 r.). Rosjanom najwyraźniej to nie przeszkadzało:

 

https://www.youtube.com/watch?v=-pqBqFNmIPE

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=UHbei_CdKPE

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=aesD9IOyPoY

 

 

 

JN

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Źródło: prawy.pl

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną