1. Etherum 2.0

Nie da się ukryć, że już od pewnego czasu wszyscy czekają na rozwój już istniejącej kryptowaluty, która jednak będzie traktowana zupełnie jak nowa, a jest to Etherum 2.0. Wiele osób bardzo dobrze zna już Etherum, można powiedzieć, że jest to najpopularniejsza kryptowaluta od razu po Bitcoinie. Jest ona uwielbiana przez inwestorów i przez wielu uważana za bardziej wygodną niż Bitcoiny.

Osoby obeznane w temacie mogą jednak dość szybko zauważyć, że nawet Etherum ma pewne niedociągnięcia. Na szczęście wszystkie one zostaną zniwelowane w wersji 2.0. Są to między innymi dość odczuwalne opóźnienia w przesyłaniu większej ilości tej krytpowaluty, a także opłaty, które na ten moment okazują się zawyżone, szczególnie w stosunku do nowych kryptowalut. Warto jest więc zainwestować w tę walutę, kiedy w końcu wyjdzie, a wszystkie prognozy pokazują, że będzie to już w tym roku.

2. Bitcoin pozostaje najpopularniejszy

To Bitcoin rozpoczął popularyzację kryptowalut ze względu na wciąż rosnącą wartość. Okazuje się, że inwestowanie w niego wciąż jest bardzo opłacalne, więc jeśli szukasz najlepszego trendu, masz go właśnie przed sobą. Jeśli jesteś zupełnym początkującym w tej dziedzinie, warto jest powoli odkrywać świat Bitcoina, a pomóc Ci może na przykład Bitcoin Loophole, więc jest to strona warta uwagi.

Z Bitcoinem warto jednak uważać, ponieważ duże ceny mogą być problemem, chociaż przez niedoświadczone osoby są chwalone. Niektórzy mogą przejść do obrony tradycyjnych walut, co może być niebezpieczne dla tej kryptowaluty, ponieważ im zagraża. Cena Bitcoina w tym roku może dojść nawet do 100 000 dolarów, więc warto jest się przygotować na taką ewentualność i inwestować.

3. Zainteresowanie nowymi kryptowalutami

Okazuje się, że nie tylko Bitcoin oraz Etherum przyciągają uwagę inwestorów oraz zwykłych użytkowników. Coraz więcej kryptowalut pojawia się na rynku i są one udoskonalane, aby zyskały popularność. Często nowe twory tego typu są ulepszonymi wersjami już dobrze znanych kryptowalut typu Bitcoiny oraz Etherum, co zachęca inne osoby do korzystania z nich.

W 2021 roku bez wątpienia jednymi z najpopularniejszych kryptowalut będą produkty od DeFi, od branży, o której jeszcze później wspomnimy, ponieważ bez wątpienia jest ona doćć dużym trendem tego roku, mimo że wszystko rozpoczęło się już w 2020 roku. Popularnymi projektami są między innymi Link, Compound, Aave i kilka innych od DeFi i już wszyscy o nich mówią, ponieważ okazują się łatwe w obsłudze i z ich pomocą można szybko transportować fundusze.

4. Większa powszechność kryptowalut

Rodzina kryptowalut z każdym rokiem, a nawet miesiącem się powiększa. Świat wirtualny się rozrasta, co widać po liczbie kryptowalut, a także po tym, co dzieje się w realnym świecie. Największa akcja pod względem technologicznym zawsze rozgrywa się w Chinach i tak właśnie jest w tym przypadku, ponieważ od pewnego czasu można korzystać z tworu, który został nazwany cyfrowym juanem. Jest bardzo prawdopodobne, że w tym roku oraz z kolejnych na rynku pojawią się kolejne waluty w wirtualnej wersji.

5. Umocnione pozycje nowoczesnych technologii, na przykład Strike i DeFi

DeFi już w zeszłym roku namieszało trochę na rynku i wszyscy specjaliści przypuszczają, że w 2021 roku będzie się tylko umacniać. Byłoby to bardzo dobra decyzja dla wszystkich, którzy interesują się lokatami, ponieważ DeFi jest to jedyna branża, która może zaproponować około 10% zyski z lokat. Wiadomo, że takiego zysku nie można się spodziewać od żadnego banku, więc byłoby dużo chętnych, co może być korzystne na przykład dla Revolut i Paypal oraz innych biznesów tego typu.

O Strike dopiero co się słyszy, ale bez wątpienia jest to jeden z największych trendów 2021 roku i nadal rośnie w siłę. Jest to bardzo ciekawy start up, który na początku był tylko małym projektem, a teraz z jego technologią można przesyłać pieniądze w sekundę, wliczając w to przewalutowanie. W 2021 roku będzie najczęściej używany do szybkiego i bezproblemowego przesyłania bitcoinów z karty.