Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 5559 nowych zakażeniach koronawirusem. Zmarło 75 osób, które chorowały na Covid-19.

Wzrosty mamy z tygodnia na tydzień 85- i ponad 100- procentowy, czyli to podwojenie wyniku. Jeśli sytuacja się utrzyma, to zaburzy wszystkie prognozy, które przedstawialiśmy - zaznaczył minister. To odejście od stabilnego wzrostu - sytuacja staje się bardzo poważna, również widać to na danych o nowych hospitalizacjach - powiedział.

Niedzielski stwierdził, że w regionach, gdzie jest najwięcej zakażeń, będą wzmożone kontrole służb w środkach komunikacji miejskiej. Poprosiłem sanepid, aby w woj. lubelskim odbywały się kontrole inspektorów sanitarnych i policji; podobne rozmowy będą prowadzone z wojewodą podlaskim - wspomniał Niedzielski.

Widzimy to już nie tylko na poziomie liczby zakażeń, ale również na nowych hospitalizacjach. Staramy się monitorować sytuację na poziomie każdego województwa. Warto tu powiedzieć, że ponad jedną trzecią zakażeń dobowych generują dwa województwa: podlaskie i lubelskie. Tam sytuacja jest najbardziej krytyczna - poinformował Niedzielski.