Śmiercionośny strzał aktor oddał z pistoletu-rekwizytu. 42-letnia Halyna Hutchins została przetransportowana do szpitala, gdzie zmarła w wyniku odniesionych ran postrzałowych. 48-letni Joel Souza jest leczony.

Baldwin został przesłuchany przez detektywów, do których zgłosił się sam. Zarzutów mu na razie nie postawiono, już opuścił budynek przesłuchań.

Do tragedii doszło nieopodal miasta Santa Fe, na ranczo Bonanza Creek, które jest popularne wśród twórców hollywoodzkich filmów.

Zmarła 42-latka Halyna Hutchins pochodziła z Ukrainy. W Kijowie studiowała dziennikarstwo, zaś w Los Angeles – zgłębiała tajemnice powstawania filmów. W roku 2019 pismo American Cinematographer określiło ją mianem „wschodzącej gwiazdy”.

Choć na planach obowiązują surowe zasady używania pistoletów-rekwizytów, to do nieszczęść tym niemniej dochodzi.

Do najbardziej znanych przypadków niefortunnego użycia pistoletu-rekwizytu należy tragiczny przypadek, kiedy Brandon Lee, syn słynnego Bruce’a Lee, zmarł na planie filmu „The Crow” po strzale oddanym z pistoletu, który miał wystrzeliwać ślepe naboje. Brandon Lee zginął na 17 dni przed własnym ślubem.