Stowarzyszenie Marsz Niepodległości złożyło wniosek i ponownie stało się zgromadzeniem cyklicznym. W listopadzie 2017 roku wojewoda mazowiecki na cztery lata zarejestrował cykliczne Marsze Niepodległości. Wydarzenie organizowane jest 11 listopada w centrum Warszawy.

Decyzja nie mogła być inna. Jeżeli ktoś spełnia wszystkie kryteria wymagane ustawą, to taka rejestracja jest konieczna - mówił Konstanty Radziwiłł, wojewoda mazowiecki. 

Warszawski ratusz podnosił jednak, że jeden z warunków cykliczności marszu nie został spełniony. Impreza musi odbywać się bowiem trzy lata z rzędu, a rok temu sąd podtrzymał zakaz prezydenta Warszawy. Marsz był, ale nielegalny.

Zdaniem wojewody to nie ma znaczenia. Byli ludzie w samochodach, byli pieszo. Mamy w tym zakresie, żeby nie było żadnej wątpliwości, potwierdzenie policji, która stwierdza, że takie wydarzenie miało miejsce - zaznaczył. 

Decyzja wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła - która ma obowiązywać przez trzy lata - oznacza, że Marsz Niepodległości będą mieli pierwszeństwo przed innymi manifestacjami zgłoszonymi na 11 listopada, nawet jeśli zostały zarejestrowanie wcześniej.