Miriam Shaded to znana zarówno w Polsce jak i poza granicami naszego kraju działaczka społeczna oraz polityk. Jest Prezesem Fundacji Estera.

Miriam Shaded, a Fundacja Estera

Sama nazwa Fundacji „Estera” odnosi się do królowej Estery, która ocaliła swój lud przed prześladowaniem.

„Fundacja Estera powstała w odpowiedzi na apel o pomoc chrześcijan syryjskich, którzy są obecnie najbardziej zagrożoną mniejszością w regionie. Ze względu na swoją religię wyznawcy Chrystusa są brutalnie torturowani i eksterminowani. Ich przynależność religijna często uniemożliwia im szukanie pomocy w krajach sąsiednich. Są prześladowani, gdziekolwiek się udają”

-możemy przeczytać w artykule zamieszonym na stronie Blasting News.

Prześladowanie chrześcijan na świecie

Shaded znana stała się już w 2014 roku, kiedy dzięki jej zaangażowaniu udało się jej uratować prześladowanych chrześcijan z Syrii. Ponad pięćdziesiąt syryjskich chrześcijan (dokładnie około 178 osób) zostało sprowadzonych do Polski. Fundacja Estera zapewniała im co miesiąc wypłatę środków na utrzymanie (w wysokości ok. 2600 złotych).

„Moim celem było tylko zapewnienie im bezpieczeństwa. Chciałam ich uratować.”

-mówiła kiedyś działaczka.

To jednak nie koniec sukcesów Miriam Shaded.

Wypowiedzi na temat islamizacji oraz prześladowań chrześcijan

Działaczka społeczna przez lata bardzo wiele wypowiadała się na temat prześladowania chrześcijan na świecie oraz jakim zagrożeniem może być islamizacja dla całego świata. Zapraszana została do wielu polskich oraz zagranicznych mediów np. i Financial Times,  Agence France Presse, Euronews, Der Spiegel, Die Welt, Berliner Zeitung, Tages-Anzeiger, The Times of Israel  oraz TheBlaze. Dzięki niej świadomość ludzi na temat prześladowań chrześcijan czy islamizacji wzrosła w znacznym stopniu.

Wypowiedź Miriam na temat Straży Granicznej

Od jakiegoś czasu jednak Miriam Shaded wypowiada się także na różne polityczne oraz społeczne tematy. Tym razem swoje zdanie wyraziła na temat aktualnej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, która nie jest zbyt stabilna. Wypowiedziała się głównie nt. Straży Granicznej.

Przez wiele lat ostrzegałam Polaków przed tym co teraz się dzieje. Dziękuje wszystkim ludziom co walczą w imię naszego bezpieczeństwa tu, jak i na arenie międzynarodowej. Ja wiem i widzę ile tytanicznej pracy wkładają polscy patrioci w imieniu naszego dobra. Często jest to kosztem zdrowia, rodziny, siebie samych i problemów, o których inni nie mają pojęcia. Podziwiam ich za niezłomność, wytrwałość i wytrzymałość mentalną. Tym bardziej jak są na froncie walk duchowych, fizycznych czy w bezpośrednim natarciu obcych sił i interesów

-napisała działaczka na swojej oficjalnej stronie na Facebooku.

Proszę pamiętajmy, że każdy musi mieć zabezpieczone finansowanie, zasoby, narzędzia i podstawowe potrzeby egzystencjalne. Nie powinni też się o to prosić, po prostu to jest dehumanizujące.

Dziękuje wszystkim Patriotom, w szczególności straży granicznej, wojsku, policji, biznesmenom, wolontariuszom i aktywistom, którzy działają w obronie naszych wspólnych interesów.

 #MuremZaPolskimMundurem

-dodała.

Jaka jest Wasza opinia na temat jej słów? Zgadzacie się?