Poduszka dziecięca - jakie powinna mieć właściwości?

Stosowanie poduszki w łóżeczku dziecięcym należy rozpocząć po ukończeniu przez nie drugiego roku życia (uwaga: tego typu elementów wyposażenia dziecięcej sypialni nie stosuje się u niemowląt ani młodszych dzieci ze względu na ryzyko wystąpienia problemów z oddychaniem). Wybierając pierwszą poduszkę w życiu malucha, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów została ona wykonana. W przypadku dziecka alergicznego ważne jest to, by poduszka uszyta była z tkanin o właściwościach hipoalergicznych, najlepiej w 100% naturalnych - niepowodujących niepożądanych reakcji organizmu (m.in. kaszlu, duszności, objawów skórnych czy łzawienia oczu). Szczegółowe informacje na temat tego, jakie inne właściwości posiadać powinna poduszka dziecięca - niezależnie od faktu występowania u niego alergii - znaleźć można pod adresem: https://materaceopole.pl/poduszka-dziecieca-jakie-posiada-wlasciwosci.

Twoje dziecko jest alergikiem? Sprawdź, jaką poduszkę wybrać

Poduszka dla alergika - zarówno dziecka, jak i osoby dorosłej - powinna być dla niego w pełni bezpieczna. Ważne jest, by stosowany produkt był higieniczny, łatwy w utrzymaniu w czystości oraz oddychający i hipoalergiczny, tj. niepozwalający na gromadzenie w sobie kurzu, zanieczyszczeń i roztoczy. Poduszka powinna również być delikatna dla skóry, zapewniać wygodę oraz komfort snu - nie może m.in. powodować bólu kręgów szyjnych czy kręgosłupa. Najlepszym jej wypełnieniem (wkładem) jest zaś materiał syntetyczny lub specjalistyczny (np. w poduszkach AMZ, o których pisaliśmy tutaj: https://materaceopole.pl/jestes-alergikiem-dowiedz-sie-jakie-poduszki-wybrac/). Alergikom nie zalecamy zatem poduszek z pierza i puchu, wełny zwierząt oraz syntetycznych materiałów czy tkanin sztucznych słabej jakości i/lub bez odpowiednich certyfikatów oraz atestów. 

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, organizując sypialnię dla alergika? 

Sen gwarantuje prawidłowy i zdrowy rozwój dzieci, także tych alergicznych. Warto więc, organizując sypialnię dla najmłodszych - zwłaszcza astmatyków i alergików - pamiętać o właściwym doborze wyposażenia pokoju. Istotne będą nie tylko poduszki, kołdry, pościele, prześcieradła, koce czy ochraniacze i organizery do dziecięcych łóżeczek, ale także bezpieczne i przyjazne alergikom materace. Szeroki wybór higienicznych materacy dziecięcych prowadzi sieć sklepów marki Hilding, które znaleźć można m.in. w okolicach Opola. Materace w Opolu zapewnią Twojemu dziecku komfort snu, a Tobie poczucie bezpieczeństwa i gwarancję troski o zdrowie Twoich najbliższych.