Kryptowaluta i jej charakterystyka 

Kryptowaluta jest specyficznym rodzajem pieniądza - występuję ona tylko w postaci cyfrowej, nie mając rzeczywistego odpowiednika. Z całą pewnością najpopularniejszą kryptowalutą jest Bitcoin. Wszystkie waluty wirtualne, które powstały po bitcoinie, nazywane są altcoinami.  Pomimo tego, że nie mają postaci fizycznej, to jednak reprezentują sobą określoną wartość. W praktyce oznacza to, że jeśli dany sprzedawca zaakceptuje płatność kryptowalutą, możemy za jej pośrednictwem legalnie zapłacić za dany towar czy pożądaną usługę. W transakcjach z wykorzystaniem kryptowalut, omija się instytucje bankowe, w przeciwieństwie do operacji wykonywanych w standardowych walutach, takich jak np. euro czy dolar. Co więcej, tylko strony transakcji znają wszelkie jej szczegóły. Obecnie rzadko korzystamy z kryptowalut jako środków płatniczych, widząc w nich przede wszystkim instrumenty finansowe, które potrafią przynosić ogromne zyski, jednak charakteryzują się także bardzo wysokim ryzykiem inwestycyjnym. Jak zatem wygląda ich rynek?

Giełda kryptowalut - kupuj i sprzedawaj swoje wirtualne pieniądze 

Rynek kryptowaluty pod bardzo wieloma względami przypomina powszechnie znane, tradycyjne giełdy akcji, obligacji czy surowców i walut. Kupno i sprzedaż wirtualnych pieniędzy odbywa się na giełdach kryptowalut. Cały mechanizm oparty jest na technologii blockchain, która uniemożliwia fałszowanie wirtualnych walut oraz operacji, w których uczestniczą. W celu maksymalnego komfortu handlu kryptowalutami, warto korzystać z zaawansowanej aplikacji, jaką jest bitcoin smarter. Dzięki takiemu rozwiązaniu, każdy inwestor będzie w stanie podejmować lepsze decyzje handlowe. Co jest ogromnym atutem aplikacji to natychmiastowa i dokładna analiza rynku kryptowalut w czasie rzeczywistym. Co więcej, mamy także bezpośredni dostęp do obrotu wirtualnym pieniądzem. 

Wirtualny pieniądz - nowoczesny i przyszłościowy sposób inwestycji

Rynek kryptowaluty od długiego czasu wiedzie prym wśród różnych inwestorów całego świata. Pomimo niezwykle wysokiego ryzyka inwestycyjnego i ogromnych wahań kursów wielu kryptowalut, ulokowanie pieniędzy na rynku wirtualnych pieniędzy, niejednokrotnie prowadzić może do ogromnych zysków, których nie bylibyśmy w stanie wypracować na żadnej innej giełdzie. Kiedy rynek wchodzi w tzw. okres hossy, wartość cyfrowych aktywów wzrasta kilkukrotnie bądź kilkudziesięciokrotnie, w niezwykle krótkim okresie czasu kilku bądź maksymalnie kilkunastu miesięcy. Wirtualny pieniądz nie potrzebuje pośredników oraz instytucji bankowych, które sprawują nam nim kontrolę. Żadna zewnętrzna organizacja nie decyduje o wielkości emisji kryptowalut. Giełda kryptowalut jest niezwykle ciekawym miejscem przeznaczonym przede wszystkim dla inwestorów, którzy są w stanie ponosić duże ryzyko, obserwując spektakularne wahania kursów. Warto jednak zaznaczyć, że takiego potencjalnego zysku nie jest w stanie zaoferować nam żaden inny rynek. Nic więc dziwnego, że wirtualne waluty i ich obrót, stał się niezwykle popularnym i cenionym źródłem dochodu. Rynek kryptowaluty, podobnie jak klasyczna giełda akcji czy obligacji to miejsce, w którym możemy zarobić i tracić, zarówno w perspektywie długoterminowej, jak i krótkoterminowej. Warto także zaznaczyć, że rynek kryptowalut jest młody, a zmiany na nim dynamiczne. Kryptogiełdy jednak przykładają ogromną wagę do bezpieczeństwa swoich graczy, ciesząc się zaufaniem inwestorów na całym świecie.