O znacznej aktywności sił białoruskich informuje kanał na platformie Telegram - "Białoruski Gajun". Informatorzy potwierdzają, iż w ostatnich godzinach zauważyć można było ruch czołgów oraz innego sprzętu ciężkiego Sił Zbrojnych Republiki Białorusi.

Co kluczowe, w kierunku granicy zmierzać mają także kuchnie polowe i bio-toalety, co może wskazywać na ścisłe przygotowania do ataku.

Warto przypomnieć, że Sztab Generalny Sił Zbrojnych ostrzegał niedawno obywateli Ukrainy, iż z kierunku północnego może nastąpić atak, którego celem będą zachodnie obwody Ukrainy.

Trwa szkolenie łączności Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Republiki Białoruś. Utrzymuje się groźba nalotów rakietowych i powietrznych wroga z terytorium tego kraju - zaznaczono w oficjalnym komunikacie.

Do tej pory prezydent Aleksander Łukaszenka wraz z generalicją nie zdecydowali się na bezpośredni udział żołnierzy białoruskich w wojnie.

Część ekspertów uważa jednak, że w przypadku znaczących problemów wojsk Federacji Rosyjskiej, Władimir Putin może próbować zmusić prezydenta Białorusi do znaczących działań, które spowodowałyby problemy wśród obrony Ukraińców.

Marcin Jan Orłowski