Piotr Zychowicz ostro: Polacy jak zawsze z szabelką wymachują! Romantycy, pakują się w tę wojnę...

0
0
0
/

Kluczowa sprawa: musimy robić to, co robi NATO, jeżeli NATO dostarcza broń – dostarczamy broń, dlatego żeby Putin nie mógł powiedzieć czegoś takiego, czy Rosja: zobaczcie, NATO zachowuje się racjonalnie, ale Polacy jak zawsze z szabelką wymachują, romantycy, pakują się w tę wojnę - mówił Piotr Zychowicz w programie HejtPark na Kanale Sportowym.

Publicysta nie ukrywał, że obserwuje obecnie politykę polskich władz w sprawie Ukrainy i zaczyna zauważać nadmierną chęć pomocy, co może doprowadzić do tragedii.

Dlatego broń możemy dostarczyć, dostarcza jej NATO. Możemy działać razem. Natomiast np. pojawiły się te informacje, i to jest kluczowa sprawa, ostatnio, które wywołały przerażenie po prostu. One zostały całe szczęście przez polski rząd zdementowane, podały je siły powietrzne Ukrainy – o udostępnieniu lotnisk - wspominał.

Jest pewna granica. Granicą naszej pomocy Ukrainie jest bezpieczeństwo obywateli Rzeczypospolitej (…) Uważam, że to byłby o jeden krok za daleko - dodał.

Zychowicz wyraźnie podkreślił, że należy poważnie zastanowić się, czy nasza pomoc nie zagrozi bezpieczeństwu naszego kraju.

Lepiej pomożemy Ukrainie, robiąc inne rzeczy, niż popełniając samobójstwo. Nie możemy narażać w tej chwili państwa polskiego na wojnę z Rosją z tego powodu, że jesteśmy po prostu do niej nieprzygotowani – już abstrahując od tych obrazków, które widzimy z Charkowa i chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie chciałby, żebyśmy zostali zaatakowani rakietami przez siły zbrojne Federacji Rosyjskiej, ponieważ – uwaga – (…) nasze siły przeciwlotnicze, siły przeciwrakietowe to jest jedna dziesiąta ukraińskich. Tego nie mamy, to po prostu zostało zaniedbane. Jacek (Bartosiak – przyp. red.) mówił o zaniedbaniach sięgających trzydziestolecia - tłumaczył.

Jesteśmy bezbronni obecnie, w związku z tym wydaje mi się, że powinniśmy działać w ramach NATO, pomagać odpowiedzialnie, bo oczywiście na pierwszym miejscu jest interes Rzeczypospolitej Polskiej - podsumował.

Źródło: Kanał Sportowy

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną