Władimir Putin ostrzega! Polska chce "wchłonąć Ukrainę"!

0
0
0
/ Kremlin.ru

Znana jest nam idea stworzenia wielkiego państwa od morza do morza głoszona przez część politycznych elit w Polsce - mówił Władimir Putin w swoim przemówieniu z okazji Dnia Jedności Narodowej.

Przypomnijmy, 4 listopada w Federacji Rosyjskiej to tzw. Dzień Jedności Narodowej czyli upamiętnienie wypędzenia Polaków z Kremla w 1612 roku. 

W trakcie przemówienia prezydent Władimir Putin stwierdził, że w Polsce od dawna istnieje idea w której to podjęte mają zostać działania "wchłonięcia Ukrainy". 

Znana jest nam idea stworzenia wielkiego państwa od morza do morza głoszona przez część politycznych elit w Polsce. Przed II wojną światową dużo się o tym mówiło. To była idée fixe utworzenia państwa od Morza Bałtyckiego do Morza Czarnego - stwierdził.

Idea jest, ona żyje. Idea wchłonięcia Ukrainy nie zniknęła. Ale prawie nikt tego nie wie, te informacje są tylko w archiwalnych dokumentach. Te terytoria, które zostały oderwane od Polski - dodał.

W związku z tym, zdaniem prezydenta Federacji Rosyjskiej, należy wziąć na siebie rolę "gwaranta bezpieczeństwa dla Kijowa". To właśnie miało być jednym z elementów, które usprawiedliwiają prowadzenie "operacji specjalnej".

Źródło: Kremlin.ru

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną