Polska zaangażowana w wojnę?! Wiceszef MON: Bardzo wysokie prawdopodobieństwo!

0
0
0
/

Jakie jest prawdopodobieństwo wojny, takiej w której my będziemy brali udział? Bardzo wysokie - przekonywał wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa w trakcie wydarzenia organizowanego przez AGH w Krakowie.

Zdaniem ministra Ociepy, w związku z sytuacją międzynarodową w której się znaleźliśmy, obecnie prawdopodobieństwo wojny z udziałem Polski jest bardzo duże i na poważnie trzeba brać taki scenariusz.

Jakie jest prawdopodobieństwo wojny, takiej w której my będziemy brali udział? Bardzo wysokie. Zbyt wysokie, żebyśmy mogli traktować ten scenariusz wyłącznie hipotetycznie – wskazał.

Przedstawiciel ministerstwa obrony narodowej zwrócił uwagę, że w jego wypowiedzi, nie chodzi strikte o udział Polski w konflikcie na Ukrainie. Chodzi o globalny konflikt, w które zaangażowane zostanie całe NATO.

Gdybyśmy spojrzeli na doświadczenia XX wieku, to perspektywa tego roku i tej dekady każe nam traktować wydarzenia, których jesteśmy uczestnikami, nie tylko świadkami, jako drugą zimną wojnę. I ryzyko tej eskalacji jest po prostu poważne - stwierdził.

 

Źródło: DoRzeczy.pl

Sonda

Wczytywanie sondy...
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną