Kurdej-Szatan bezkarna?! Sprawa znieważenia funkcjonariuszy Straży Granicznej UMORZONA!

0
0
0
/ screen Youtube.com

To, że prokuratura doprowadziła niemal do tragedii osobistych i zawodowych mojej klientki, jest patologią - stwierdził Jacek Dubois, adwokat Barbary Kurdej-Szatan, komentując decyzję sądu o umorzeniu sprawy.

Przypomnijmy, sprawa wobec aktorki toczyła się w związku z wpisami w mediach społecznościowych, w których to celebrytka miała obrażać funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Sąd zdecydował, że jej wpisy nie miały jednak charakteru obraźliwego.

Dziś piękny poranek z mec. Zosią Gajewską w sądzie w Pruszkowie. Sąd umorzył sprawę Barbary Kurdej-Szatan w której prokuratura zarzucała jej, że znieważyła Straż Graniczną. Sąd uznał, że nikogo nie znieważyła. Miłego dnia - przekazał mecenas Dubois.

Każde spojrzenie prawnika na wpis pani Kurdej-Szatan prowadzi do takiego wniosku i sąd w pełni zgodził się z naszymi tezami. Powiedział, że pani Kurdej-Szatan działała w ramach usprawiedliwionego prawa do wyrażania opinii i krytyki oraz realizowała swoje prawa wynikające choćby z artykułu 54 Konstytucji. Sąd stwierdził, że jej wpis miał charakter metaforyczny - dodał adwokat w rozmowie z Pudelkiem.

Źródło: Pudelek.pl

Sonda

Wczytywanie sondy...
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną