Niedziela Bożego Miłosierdzia
Codziennie o godzinie 15.00 wielu z nas bierze do ręki Różaniec by odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Pierwsza niedziela po świętach Zmartwychwstania Pańskiego obchodzona jest jako Niedziela Bożego Miłosierdzia.
Datę święta ustali sam Pan Jezus: „W pierwsza niedziele po Wielkanocy pragnę żeby był publicznie ten obraz wstawiony. Niedziela ta jest świętem Miłosierdzia. Przez Słowo Wcielone daje poznać przepaść Miłosierdzia Mojego” (Dz. 88). Słowa te możemy przeczytać na stronach „Dzienniczka” czyli zapisie przesłania jakie Pan Jezus przekazał św. Faustynie.
W innym miejscu „Dzienniczka” Pan Jezus tłumaczy znaczenie godziny 15.00: "O trzeciej godzinie błagaj Mojego Miłosierdzia, przede wszystkim dla grzeszników i choć przez krótki moment zagłębiaj się w Mojej męce, w Moim opuszczeniu i w chwili konania. Jest to wielka godzina dla świata całego" (Dz. 1320).
Od 2000 roku uroczystość jest obchodzona w Kościele powszechnym. Obecnie kult Bożego Miłosierdzia znany jest i wciąż się rozwija na całym świecie. Nieoceniony wkład w rozpowszechnienie słów jakie Pan Jezus przekazał św. Faustynie ma bł. Jan Paweł II i bł. ks. Michał Sopoćko.
Na zdjęciu końcowe sceny z Poznańskiego Misterium Męki Pańskiej.
Agata Bruchwald
Źródło: prawy.pl