Praca w Niemczech w gastronomii – minimalna stawka dla pracowników

0
0
0
/

Praca w Niemczech w gastronomii to propozycja zarówno dla tych osób, które posiadają tylko podstawową znajomość języka obcego, jak i dla pracowników o wysokich kwalifikacjach i komunikatywnej znajomości języka, przede wszystkim niemieckiego. Zatrudnienie znajdą tu bowiem pomoce kuchenne, ale i kucharze mający na koncie spore doświadczenie, ponadto kelnerzy.

Im lepsze kwalifikacje i większe doświadczenie, a do tego znajomość języka obcego, na tym lepsze zarobki można liczyć. Fakt jest jednak taki, że od października 2022 roku w Niemczech obowiązuje minimalna stawka na poziomie 12 euro za godzinę pracy. Minimalnie zatem pracownik może liczyć na zarobek około 2000 euro zatrudniając się na pełen etat. Zarobki mogą być jednak znacznie wyższe.

 

Zarobki w niemieckiej gastronomii – na co mogą liczyć pracownicy?

 

Przyglądając się licznym ofertom pracy w gastronomii w Niemczech, można zauważyć, że zarobki w niemieckiej gastronomii wynoszą najczęściej od około 1500 euro netto miesięcznie wzwyż – nawet do 3000 euro netto miesięcznie. Są to zazwyczaj stawki dla wykwalifikowanych i doświadczonych osób, np. kucharzy czy szefów kuchni.

 

Na minimalną lub nieco wyższą stawkę mogą liczyć kelnerzy. Ta grupa – jak dobrze wiemy – ma do dyspozycji jednak nie tylko stałą podstawę, ale korzysta również z napiwków. Pracodawcy chcąc zachęcić potencjalnych pracowników oferują nierzadko również rozmaite dodatki i premie, które potrafią w znacznym stopniu podwyższyć poziom zarobków.

 

Aktualne oferty pracy w gastronomii – Niemcy z szeroką ofertą zatrudnienia

 

Gdzie znaleźć aktualne oferty pracy w gastronomii? Niemcy posiadają bardzo szeroką i rozbudowaną ofertę zatrudnienia dla osób, które chcą spróbować po raz pierwszy swoich sił w branży gastronomii bądź mają duże doświadczenie, kwalifikacje i umiejętności, a zatem stawiają na lepiej płatne oferty pracy.

 

Takich ofert można szukać wśród popularnych portali ogłoszeniowych. Dobrym miejscem na znalezienie zatrudnienia są agencje pracy, które dodatkowo – najczęściej – pomagają w transporcie, załatwieniu niezbędnych formalności czy zakwaterowaniu.

 

Niezależnie od tego, jakie stanowisko pracy z branży gastronomii w Niemczech nas interesuje, skorzystajmy z portali ogłoszeniowych, przyjrzyjmy się również propozycjom wybranej agencji pracy. Bez problemu znajdziemy zatrudnienie w tym obszarze, niezależnie od posiadanego doświadczenia, zarobki zaś, nawet na najniższym stanowisku, wciąż będą wysokie w stosunku do możliwości zarobkowania w kraju.

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną